Український сайт «Наші гроші» отримав престижну міжнародну премію

СуспільствоН.О., 2 травня 20167823
Український сайт «Наші гроші» отримав престижну міжнародну премію
Редакція сайту «Наші гроші»

Премією «Вільна преса Східної Європи» у 2016 році нагороджені представники України, Росії та Азербайджану. Про це 2 травня повідомили засновники премії – німецький фонд ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius і норвезька «Фундація Свобода слова».

В Україні премію отримала редакція сайту «Наші гроші», яку номінував Норвезький Хельсінкський комітет. Також премією нагороджені російська журналістка Олена Мілашина, яка є кореспондентом «Новой газеты» по Північному Кавказу, та Сеймур Хазі, корреспондент газети «Азадлиг» і ведучий телепрограми «Азербайджан Саати». Азербайджанського журналіста заарештували у 2014 році за звинуваченням нібито у хуліганстві.

Загалом журі розглядало 40 заявок від громадських, правозахисних організацій та інших експертів. Офіційна церемонія нагородження пройде у листопаді в Тбілісі під час міжнародної конференції журналістів.

Минулого року премію «Вільна преса Східної Європи» отримало троє предмтавників України - агентство «Слідство. Інфо», Сергій Гармаш і Валентина Самар.  У 2014 році лауреатами стали  Тетяна Чорновол, Юлія Мостова і Мустафа Найєм. У 2013 - Сергій Лещенко. У 2012 – журнал  «Український тиждень», та у 2011 - Наталія Лигачева.

«Наші гроші» були започатковані у 2010 році. «Наші гроші» займаються оприлюдненням даних щодо махінацій у державних закупівлях та злочинному поводженню з державним майном у судових і правоохоронних інституціях.

Премія ім. Герда Буцеріуса «Вільна преса Східної Європи» вручається 2000 року, журналістам та засобам масової інформації за якість, професіоналізм і громадянську мужність. Премія спрямована на заохочення тих журналістів, які, незважаючи на офіційні тиск і економічні труднощі, кидають виклик цензурі у всіх її проявах, у тому числі й самоцензурі.

З 2004 року премію вручає німецький фонд «Цайт-Штіфтунг» ім.  Ебелін і Герда Буцеріуса (Zeit-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius) у співпраці з норвезьким фондом «Вільне слово» (Institusjonen Fritt Ord), який вручає премію «Вільна преса Росії». На здобуття нагороди можуть висуватися журналісти та ЗМІ з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Росії та України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук