Український стартап в Польщі залучив 300 тис. доларів на технологію аналізу геному

СвітКатерина Чурилова, 10 квітня 20195090

Український стартап DeepTrait, що розробляє інструменти для аналізу геному за допомогою штучного інтелекту, отримав 300 тис. доларів в межах посівного раунду. Інвесторами виступили польський фонд Starfinder, Національний центр досліджень Польщі і Нік Білогірський, співзасновник корпорації Cyphort, повідомляє AIN.

Яку частку в компанії отримали інвестори – наразі невідомо.

DeepTrait розробляє інструменти для аналізу геному за допомогою штучного інтелекту. Ось як компанія описує свої розробки:

«Новий метод дозволить зменшити роль людської інтуїції і кваліфікації, удачі і випадку. Він заснований на аналізі великих обсягів секвенованих геномів. Технологія DeepTrait працює з «сирим» геномом безпосередньо на рівні нуклеотидів і може витягувати нові значні ділянки в сотні разів швидше і дешевше, ніж це роблять нині. Основне застосування технології – виявлення ділянок геному, що кодують або не кодують, і безпосередньо є причиною появи ознаки».

Стартап заснували 2018-го українці Сергій Шельпук і Руслана Радчук, компанія зареєстрована в Польщі.

Сергій Шельпук раніше керував напрямком data science в SoftServe, VITech і Eleks, Руслана Радчук – вчена-дослідниця німецького Leibniz Institute of Plant Genetics and Crop Plant Research, фахівчиня в галузі молекулярної і клітинної біології, а також генної інженерії культурних рослин. У штаті DeepTrait також є Ольга Романюк та Ігор Костюк, вихідці з SoftServe, Eleks.

Залучені кошти DeepTrait витратить на виведення продукту на ринок і отримання першого контракту. Наразі стартап вже успішно протестував ефективність технології на штучних геномах і готується до фінального тестування на рослинах.

Як каже співзасновник проекту Сергій Шельпук, їхні потенційні клієнти – біотехнологічні компанії, які розробляють власні сорти культурних рослин.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук