Українську сценаристку відзначили у Каннах

КультураК.С., 19 травня 20163130
Українську сценаристку відзначили у Каннах

Переможцем церемонії 10 сесії ScripTeast Award, що проводилась під час Каннського фестивалю став сценарій українки Марисі Нікітюк “Коли падають дерева”.

Цьогоріч вже вдесяте під час Каннського кінофестивалю було представлено нагороду ScripTeast імені Кшиштофа Кешльовського за найкращий сценарій з Центральної та Східної Європи, написаний та розроблений в межах сценарної програми Незалежної Кінофундації.

У програмі взяли участь 11 проектів з 7 країн Центральної та Східної Європи, а саме проекти з Польщі, Румунії. Литви, Болгарії, Словаччини, Грузії та України. За результатами попередніх програм було створено 18 фільмів і ще 12 наразі запущено у виробництво.

За рішенням консультативної ради, до якої входили Сенді Ліберсон, Саймон Перрі, Манфред Шмідт, Антоніо Саура, Даріуш Яблонський та очільники навчальної програми ScripTeast Том Абрамс та Крістіан Рот, нагороду отримав сценарій “Коли падають дерева” Марисі Нікітюк з України. 

Консультативна рада так пояснила своє рішення: “Цьогорічна нагорода імені Кшиштофа Кешльовського ScripTeast присуджується сценарію з неймовірним кінематографічним потенціалом. П’янке суцвіття персонажів та наративів, зіткане, щоб створити надзвичайний світ — водночас страшний, чарівний, чуттєвий та захопливий, і завжди дуже справжній. Письменницька уява блискуче грає на сторінках сценарію і ми з нетерпінням чекаємо екранного втілення цього авторського бачення”.

Окрім почесної відзнаки, сценарій Марисі Нікітюк “Коли падають дерева” також отримав 10 тис. євро на подальше виробництво фільму. 

“Це дуже радісна подія особисто для мене і для проекту фільму загалом. Хоча це і велика відповідальність. Україна вперше взяла участь в програмі ScripTeast, і перемога мого сценарію я сподіваюсь розпочала гарну традицію для українських авторів та режисерів.” – сказала Марися Нікітюк на врученні нагороди.

Роботою над фільмом займається компанія Директорія Кіно, продюсер Ігор Савиченко, початок зйомок заплановано вже на серпень 2016 року. Нагадаємо також, що проект отримав підтримку Державного агентства з питань кінематографії України, відзнаку найкращого проекту на пітчингах ОМКФ 2014 року, а також було презентовано на Baltic Events, DAB, та MAIA Workshops. 

Український глядач зможе побачити стрічку вже 2017 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук