Українці не відчують змін через нові правила перетину кордонів з країнами Євросоюзу

Головні новини Львова 07.04Ірина Панчишин, 7 квітня 2017, 20:40 2093 0
дивіться також

З 7 квітня на усіх межах Європейського Союзу вводять нові правила ідентифікації та прикордонного оформлення. Відтепер усі громадяни ЄС проходитимуть контроль, а інформацію про них вводитимуть до бази даних.

У черзі до Польщі на прикордонному пункті пропуску «Шегині-Медика» чимало українців. Вже чули про нововведення від Європейського Союзу.

«Якщо європейців будуть перевіряти значно ретельніше, то відповідно і нас теж будуть перевіряти», – каже українець Дмитро Тріска.

«Для мене не позначиться. Я думаю, що більше буде для людей, які будуть їхати з Європи ― з Німеччини, з Італії, будуть приїжджати літом. Люди не звикли. Там нема кордонів. Бо не звикли до таких пропускних черг, як в нас», – розповів Сергій Гнусь, який перетинає кордон.

Відтепер усі прикордонні пункти пропуску для країн ЄС реєструватимуть своїх громадян, які перетинають зовнішній кордон союзу. До цього контроль був мінімальним. Проте на українцях це не позначиться.

«Жодним чином це не стосується громадян України. Колеги нас запевнили, що на ритмічність оформлення подорожуючих на роботі пункту пропуску це жодним чином не вплине», – пояснив начальник прес-служби Мостиського прикордонного загону Іван Галкін.

Відтепер не лише перевірятимуть у громадян ЄС документи. Їхні дані вноситимуть до всіх інформаційних баз шенгену. Усе задля безпеки європейського союзу, попередити загрозі тероризму.

«На Підкарпатському кордоні не сподіваємось на накладки руху і збільшення часу очікування. Прикордонники готові до нововведень як в питаннях логістики, так і кадрів. Маємо збільшену кількість працівників. Будемо реагувати, виходячи із ситуації, якщо йдеться про польський виїзд чи в'їзд», – додала речниця прикордонної служби в Перемишлі Ельжбєта Пікор.

На цьому пункті пропуску 85 відсотків подорожуючих ― громадяни України. Тільки 15 відсотків це поляки і громадяни інших країн ЄС. У перший день дії нових правил змін на кордоні не помітили.

«Нічого не знімалося в перетині з Польщі на цю сторону на пішохідному пропуску. Жодних результатів нових правил не бачу», – сказав поляк Тадеуш.

Швидше за все нова процедура оформлення громадяни ЄС збільшить час прикордонного контролю в аеропортах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук