Українці витрачають на ліки 32 млрд гривень щороку

Наталія Зубрицька, 20 жовтня 20135740
Ілюстрація

Щороку українці віддають за ліки 32 млрд грн– це 90% витрат на них загалом по країні. Держава, своєю чергою, закуповує їх лише на 4 млрд грн. Про це в інтерв’ю «Українському тижню» розповів президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

«Таку політику можна охарактеризувати простим терміном «пасивна евтаназія» (метод «порожній шприц») на відміну від активної евтаназії («повний шприц»), коли застосовуються смертельні ін’єкції. Тобто переважна частина наших співвітчизників просто не можуть лікуватися», – додав Сердюк.

Він вважає, що недофінансування залишається найбільшою проблемою сфери охорони здоров’я, але головним його компонентом є відсутність нормального механізму відшкодування коштів на лікування громадян. «Нас уже привчили до того, що ми приходимо до лікарні не лише зі своїми медикаментами, а й із витратними матеріалами, бинтами, крапельницями тощо, бо заздалегідь знаємо, що коли не принесемо самі, то більше їх узяти немає звідки», – зазначив Сердюк, додавши, що більшість громадян незадоволені вартістю препаратів, їхньою недоступністю.

Віктор Сердюк також наголосив, що у більшості країн світу є схема компенсації коштів. «Принцип простий: лікування громадянина не має призводити до його зубожіння. Пацієнт звертається до медика, той виписує рецепт, із яким хворий іде до аптеки, де або безплатно, або за 20–30% вартості – залежно від хвороби – отримує препарати. Аптека, своєю чергою, одержує від Державного казначейства відшкодування (Велика Британія, Швеція)», – сказав Сердюк.

Нагадаємо,на одній з нарад віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко сказав, що більшість іноземних ліків, на які українці щорічно витрачають понад $2 млрд, можна виробляти в Україні.

Додамо, що з березня 2013 року громадські організації започаткували електронну «гарячу лінію» зі збору інформації про підвищення цін на ліки, яке міг спричинити закон про ліцензування імпортних ліків.

Окрім того, часто, незважаючи на високу ціну, якість ліків може бути сумнівною Так, як повідомляв ZAXID.NET, у вересні за продаж підроблених ліків у Львові до 5 років засудили фармацевтів.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук