Українці закликали поляків встановити спільний День пам’яті жертв Волинської трагедії

Українці закликали поляків встановити спільний День пам’яті жертв Волинської трагедії

Глави Церков, колишні президенти України та відомі державні і громадські діячі, інтелектуали скерували звернення до керівництва Польщі і польського суспільства напередодні роковин Волинської трагедії, в якому закликали встановити єдиний День пам’яті за жертвами польсько-українського конфлікту під час і після Другої світової війни. Текст звернення оприлюднено на сайті Ініціативної групи «Першого грудня».

«Особливим болем і для України, і для Польщі залишається трагедія Волині і польсько-українського конфлікту в роки Другої світової війни, в проваллі якого було знищено тисячі невинних братів і сестер. Убивство невинних людей не має виправдання. Просимо прощення за вчинені злочини і кривди – це наш головний мотив. Просимо прощення і рівною мірою прощаємо злочини і кривди, вчинені щодо нас, – це єдина духовна формула, що повинна бути мотивом кожного українського і польського серця, яке прагне миру і порозуміння», – сказано у зверненні.

Підписанти закликали польських партнерів утриматися від нерозважливих політичних заяв з приводу минулого, які можуть використати треті сили для загострення польсько-українських відносин.

«Напередодні меморіальних подій, що з липня розпочнуться в обох державах, закликаємо повернутися до традиції спільних парламентських відозв, які не розділятимуть, а об’єднуватимуть нас у покаянні і прощенні. Керуючись духом братерства, закликаємо разом встановити спільний День пам’яті за жертвами нашого минулого і віри у неповторення зла», – запропонували у зверненні.

Під зверненням поставили підписи глави церков – Святіший Філарет та Блаженніший Святослав, колишні президенти України Леонід Кравчук та Віктор Ющенко, а також В’ячеслав Брюховецький, Іван Васюник, Іван Дзюба, Данило Лубківський, Дмитро Павличко, Володимир Панченко, Мирослав Попович, Вадим Скуратівський та Ігор Юхновський.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук