Україну в Європі представлятиме команда молодих дипломатів

Україна планує направити молодих дипломатів до провідних європейських країн.

Про це на брифінгу в Києві у вівторок, 21 жовтня, повідомив заступник голови Адміністрації президента Валерій Чалий, передає «Інтерфакс-Україна».

«Сьогодні президент зорієнтував, щоб більше давати можливостей молодим дипломатам, зокрема, щодо посад послів і генеральних консулів. Найближчим часом ви побачите, що в провідні європейські країни приїдуть молоді дипломати, найсильніші на сьогодні в Україні», – сказав він.

Чалий зазначив, що процес призначення послів затягнувся, і через це була відповідна критика.

«Ми зараз цей процес запустили швидше. Спочатку призначили трьох послів, потім ще трьох, зараз ми чекаємо, президент підписав погодження на велику кількість посад: це і до ЄС, і на інші континенти, зокрема в Африці, що також є для нас сьогодні дуже важливим напрямом. Ми очікуємо рішень, агреманів, які прийдуть із цих країн», – розповів він.

Заступник голови Адміністрації президента також зазначив, що певна затримка з ротацією дипломатів була пов'язана з невизначеністю фінансування, але уряд вже виділив необхідні кошти, і ротація на рівні радників і радників-посланників значно прискорилася.

Чалий наголосив, що наразі влада проводить реформування та оптимізацію дипломатичної служби, хоча це й непросто робити в ситуації, що склалася на тлі обмежених ресурсів і проблем із фінансуванням.

За його словами, президент України Петро Порошенко хоче підняти планку для дипломатів.

«Тут і професіоналізм, і порядність, і патріотизм, але, очевидно, що ставка робиться на кар'єрних дипломатів», – сказав посадовець.

Заступник голови Адміністрації президента звернув увагу на те, що держава буде змушена дещо скоротити кількість дипломатів, що представляють Україну за кордоном, і посольств, натомість створити посольства, які будуть займатися певними регіонами. За його словами, це пов'язано з критикою про великі витрати на діяльність дипломатів.

Чалий також додав, що останнім часом українським дипломатам вдалося створити абсолютно іншу атмосферу взаємин із країнами, з якими раніше практично ніяких відносин не було. Як приклад, він навів Австралію, і повідомив, що розглядається питання про направлення посла до цієї країни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук