«Укртелеком» почав підключати села до оптоволоконного інтернету

Найбільший оператор фіксованого зв'язку України компанія «Укртелеком» почала підключення абонентів у селах до широкосмугового інтернету в рамках реалізації проекту з розвитку оптичної мережі за технологією GPON (Gigabit Passive Optical Network).

Як повідомила прес-служба компанії, на першому етапі роботи з будівництва оптики ведуться в 16 областях: Запорізькій, Волинській, Івано-Франківській, Рівненській, Хмельницькій, Чернівецькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Полтавській, Сумській, Харківській, Вінницькій, Житомирській, Черкаській, Чернігівській, де вже прокладено 40% мережі, а це понад 220 кілометрів.

До кінця липня поточного року планується побудувати сумарно майже 600 км оптики. Завдяки даному проекту жителі 65 населених пунктів України отримають інтернет на швидкості до 200 Мбіт/с і зможуть користуватися додатковими телекомпослугами, зокрема інтернет-телефонією та інтерактивним телебаченням.

Показово, що у 26 селах з даного переліку досі не було інтернету. Даний проект передбачає будівництво понад 3,5 тис. кілометрів волоконно-оптичних ліній, в результаті чого широкосмугові мережі доступу охоплять будинки в майже 300 невеликих містах і селах.

Проект реалізує «Укртелеком» спільно зі словенською телекомунікаційною компанією «Іскрател».

Як повідомлялося, в травні поточного року «Укртелеком» запропонував державі спільний проект на 5 млрд грн, що дозволить провести високошвидкісний інтернет по оптоволокну в 7,7 тис. віддалених населених пунктів України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук