«Укрзалізниця» перепросила у пасажирів потяга «Перемишль-Київ» і пообіцяла компенсацію

10 вересня потяг затримали у Польщі через Михеїла Саакашвілі

В ПАТ «Укрзалізниця» (УЗ) попросили вибачення у пасажирів потяга «Перемишль - Київ» за дискомфорт і незручності і пообіцяли виплатити компенсацію, пише УНІАН з посиланням на прес-службу компанії.

В «Укрзалізниці» зазначили, що у ситуації, що склалася з курсуванням потяга № 715 «Перемишль – Київ», «відомство діяло виключно в правовому полі».

«Компанія також просить вибачення у пасажирів за дискомфорт і незручності, які виникли через обставини, що не залежать від перевізника, їм буде виплачено компенсацію», - наголосили в прес-службі.

Зазначається, що така ситуація, зокрема, підпадає під дію положень наказу Міністерства транспорту та зв’язку від 27 грудня 2006 № 1196, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 4 квітня 2007 року за № 310/13577 «Про затвердження Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України».

«Так, цим наказом визначено, що пасажири без проїзних документів чи з недійсними проїзними документами, з прізвищем та іменем у проїзному документі, які не відповідають даним документа, що посвідчує особу (за винятком допущених описок не більше трьох знаків), без документів, що посвідчують особу, з ручною поклажею більше встановлених норм та перевищенням розмірів, установлених для ручної поклажі, у вагон не допускаються», - йдеться у повідомленні.

У відомстві заявили, що «оскільки напередодні адміністрація Державної прикордонної служби України окремим листом поінформувала ПАТ «Укрзалізниця» про коло осіб, чиї паспортні документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, визнані недійсними, співробітники в цій ситуації діяли відповідно до порядку, визначеного названими документами».

Крім того, нагадали в УЗ, відповідно до Закону про залізничний транспорт у статті 22-1 «Обов’язки пасажира і перевізника під час перевезення пасажира у міжнародному залізничному сполученні», «за невиконання обов’язку перевірити перед початком перевезення пасажира у міжнародному залізничному сполученні наявність у нього документів, зазначених у частині 2 цієї статті, що призвело до перевезення чи спроби перевезення пасажира через державний кордон України без необхідних документів, перевізник несе відповідальність, передбачену законом». «Оскільки законні вимоги перевізника були проігноровані, працівники «Укрзалізниці» діяли відповідно до порядку, встановленого законом та згаданими нормативними актами», - підкреслили в прес-службі.

Наголошується, що «ПАТ «Укрзалізниця» робить усе можливе для того, щоб виконати свої зобов’язання перед пасажирами і просить вибачення за дискомфорт і незручності, які виникли через обставини, що не залежать від перевізника».

Як відомо, позбавлений українського громадянства політик Михеїл Саакашвілі заявив, що вирішив прибути в Україну на «Інтерсіті», а не через КПП «Краковець», щоб уникнути можливих провокацій з боку «тітушок», які перебувають на кордоні.

Після того, як усі, хто супроводжує Саакашвілі, зайшли у потяг «Перемишль - Київ», стало відомо, що «Укрзалізниця» дала вказівку адміністрації поїзда не виїжджати, поки екс-голова Одеської ОДА не вийде з вагону. Поїзд мав виїхати з Перемишля о 14:07 за місцевим часом, але рушив із кількагодинною затримкою.

Пасажирам потяга «Перемишль – Київ», який затримали у Польщі з вимогою до Михеїла Саакашвілі залишити вагон, запропонували дістатися України автобусом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук