«Укрзалізниця» підписала мільярдну угоду з General Electric

Перші 30-ть тепловозів доставлять в Україну вже в кінці року

Виробництво локомотивів почнеться у березні в США

Компанія GE Transportation і ПАТ «Укрзалізниця» у п'ятницю в Києві уклали рамкову 15-річну угоду вартістю близько $1 млрд про партнерство в оновленні та модернізації рухомого тягового складу. Про це інформували у прес-центрі «Укрзалізниці».

Як зазначається, перший етап передбачає постачання наприкінці 2018 року та в першому кварталі 2019 року 30-ти вантажних дизельних локомотивів GE ТЕ33А c рівнем локалізації 10%. Виробництво локомотивів почнеться наступного місяця в США, і перші постачання заплановані цієї осені.

Для постачання перших 30-ти тепловозів також у п'ятницю було укладено договір купівлі-продажу між GE і державним «Укрексімбанком», який оцінили у $140 млн. Держбанк потім передасть тепловози у фінансовий лізинг «Укрзалізниці». Голова правління «Укрексімбанку» Олександр Гриценко уточнив, що договір підписано під гарантії Citigroup.

Рамкова угода передбачає, що з часом рівень локалізації буде доведено до 40%, обсяг постачань локомотивів GE зазначеної серії Evolution до 2034 року сягне 225. У рамках реалізації угоди в Україні необхідно також створити базу для довгострокового технічного обслуговування тепловозів GE і модернізувати 75 локомотивів із наявного парку «Укрзалізниці».

На церемонії підписання документів був присутній президент України Петро Порошенко. «Це дуже важливий день дня нас, для розвитку бізнесу та транспортної інфраструктури», - заявив він і зазначив, що недофінансування «Укрзалізниці» протягом багатьох років стало стримувальним фактором розвитку української економіки.

Президент і головний виконавчий директор GE Transportation Рафаель Сантана, який підписав угоду, зазначив, що це найбільший контракт GE в Україні за всю історію. «Угода, підписана сьогодні, розширює нашу глобальну базу клієнтів і є новим етапом стратегічного партнерства з «Укрзалізницею». Наша співпраця може бути каталізатором залучення міжнародних інвестицій і прискорення економічного зростання України», - сказав він.

В. о. голови «Укрзалізниці» Євген Кравцов зазначив, що за всю історію компанії вона придбала лише вісім нових локомотивів і сьогодні стала «вузьким горлом» для розвитку української економіки. «Це епохальна дата для «Укрзалізниці», - наголосив керівник компанії.

Нагадаємо, у кінці серпня 2017 року стало відомо, що Укрзалізниця і General Electric домовилися про співпрацю в сфері модернізації існуючих і виготовлення нових дизельних локомотивів протягом наступних 10 років.

Однак, на початку листопада з'явилася інформація, що General Electric протягом двох років планує продати свій підрозділ, компанію GE Transportation, яка спеціалізується на виробництві локомотивів і залізничних систем.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук