«Укрзалізниця» продовжує закуповувати підшипники російського виробництва

ЕкономікаАндрій Стець, 23 березня 20165220
«Укрзалізниця» продовжує закуповувати підшипники російського виробництва
фото steelarm.ua

Локомотиворемонтні заводи «Укразалізниці» закуповували в 2014-2015 роках і продовжують купувати у 2016 році підшипники російського виробництва. Про це повідомив Володимир Коханов, гендиректор  АТ «Харківський підшипник» (АТ «ХАРП»), інформує LB.ua.

За словами Коханова, на ринок України надійшли 25 тис. локомотивних підшипників, у тому числі з Російської Федерації.

«При цьому підшипники закуповували за високими цінами. При середній вартості підшипників від 3 до 7 тис. гривень за штуку, їхня загальна вартість становила понад 100 млн гривень», - повідомив він.

При цьому, наголошує гендиректор АТ «ХАРП», виробниками і постачальниками є, зокрема, підприємства, пов'язані з виробництвом і продажем продукції військового призначення, а відтак, Україна фактично фінансує російські підприємства за рахунок бюджетних коштів.

Зокрема, постачальниками підшипників за держрахунок у 2014-2015 році були такі підприємства: ТОВ «ЕПК - Нові технології», ТОВ «ЕПК Волзький», АТ «ЕПК Самара», ВАТ «ЕПК Саратов», АТ «ЕПК Степногірськ», ТОВ «ЕПК Бренко підшипникова компанія», ТОВ «ТД ЕПК» і пов'язані особи, ІП «ЕПК Запоріжжя», ТзОВ «ТД ЕПК Казахстан» і ЗАТ «Вологодський підшипниковий завод».

Зокрема, російська корпорація ЕПК виробляє підшипники для всіх сфер і займає 70% ринку спеціальних підшипників, які використовуються для виробництва вертольотів, ракет, підводних човнів, кораблів, танків і автомобілів. До складу корпорації входять заводи, які спеціалізуються на виробництві підшипників для оборонної промисловості (в авіатехніці та бронетехніці).

Володимир Коханов стверджує, що не отримав жодної відповіді на свої заяви від керівництва Мінфнфраструктури, ні від «Укрзалізниці».

«Формальні відповіді на наші листи дають підстави підозрювати, що держзакупівлі здійснюються за непрозорими схемами», - йдеться в заяві гендиректора харківського підприємства.

Зокрема, на його думку, непрозорі закупівлі відбуваються на таких підприємствах: «Львівський локомотиворемонтний завод», «Запорізький електровозоремонтний завод», «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод», «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод», «Київський електровагоноремонтний завод Січневого повстання 1918 року», «Тепловозоремонтний завод» Полтави, «Іщюмський тепловозоремонтний завод», «Миколаївський тепловозоремонтний завод», а також на Одеській, Львівській, Південній, Придніпровській і Південно-Західній залізницях.

У своїй заяві Володимир Коханов наводить приклад - закупівлю «Центром забезпечення виробництва «ПАТ «Укрзалізниця» майже 25,33 тис. підшипників більш ніж за 3,4 млн гривень у січні 2016 року. Перемогло в тендері ТОВ «Дефенд Компані», яка постачає продукцію російського концерну ЕПК, зокрема підприємства АТ «ЕПК Степногірськ».

За його словами, в 2015 році були випадки, коли підшипники ЕПК не відповідали чинній в Україні нормативній документації. У січні 2015 року за час прямування поїзда «Київ-Львів» було виявлено підвищене нагрівання буксового вузла колісної пари. Причиною нагрівання було руйнування сепараторів підшипників. Однак держпідприємство знову закупило підшипники російського виробництва у 2016 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук