Уґо Чавес перемагає на виборах президента Венесуели

СвітУляна Сенко, 8 жовтня 20127710
Уґо Чавес перемагає на виборах президента Венесуели
фото globalynews.com
Уго Чавес

Чинний президент Венесуели Уґо Чавес перемагає на виборах президента країни. Такими є попередні дані Національної виборчої ради після підрахунку майже 90% бюлетенів.

За Чавеса проголосували понад 54% виборців, а за його опонента, кандидата від демократичної опозиції Енріке Капрілеса – на 10% менше, повідомляє Радіо Свобода

Прихильники Чавеса святкують на вулицях столиці Венесуели Каракаса переобрання президента-соціаліста на четвертий термін.

У день голосування значних інцидентів не трапилося. Явка виборців була вищою за 80%, на деяких дільницях голосування продовжували на кілька годин.

Чавес нещодавно двічі був прооперований, йому видалили злоякісні пухлини. Він стверджує, що повністю відновився і готовий до виконання обов’язків президента.

Нагадаємо, Уго Чавес був вперше обраний президентом 1998 року.

58-річний Уго Чавес, який націоналізував ключові сектори економіки, хоче продовжити, як він каже, соціалістичну революцію у країні, тоді як Капрілес обіцяв відновити економічне зростання.

Для участі у виборах зареєструвалися близько 19 мільйонів виборців.

Венесуела є великим виробником нафти, високі ціни на яку протягом останнього десятиліття давали уряду можливість фінансувати сфери охорони здоров'я, освітні програми та будівництво соціального житла.

Чавес, який є колоритною і неоднозначною постаттю, каже, що ще один президентський термін йому потрібен для того, аби завершити "Боліварианську революцію", яка веде до соціалізму.

Водночас 40-річний лідер опозиції Енріке Капрілес заявляє, що політика Чавеса є неефективною і призвела до росту бюрократії.

Опозиція також звинувачує Чавеса в авторитаризмі, придушенні судової системи та тиску на пресу й критиків чинної влади.

За словами Капрілеса, брак інвестування у нафтову промисловість Венесуели призвів до скорочення виробництва.
 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук