Уповноважені з прав людини знайшли грубі порушення прав громадян у івано-франківській поліції

У відділі поліції не дотримуються порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що є грубим порушенням права громадян на захист

Уповноважені з прав людини знайшли грубі порушення прав громадян у івано-франківському відділку поліції. Про це інформує офіційний сайт Уповноваженого з прав людини ВРУ.

Під час візиту моніторингова група встановила, що громадян, які заходять до відділу поліції, не реєструють у журналі обліку доставлених, відвідувачів та запрошених. Ті з них, які проходять реєстрацію, здебільшого не «виходять» із відділу – немає відмітки про час виходу. Також немає у вказаному журналі й записів про статус осіб, через що незрозуміло, чи була людина затримана, доставлена або запрошена до відділу поліції.

«Затримані громадяни перебувають у відділі в службових кабінетах понад встановлений тригодинний термін в умовах, які не відповідають вимогам національних та міжнародних стандартів. Кімнати для затриманих та доставлених не функціонують, їх двері опечатано ще у 2013 році. Кімнати для проведення слідчих дій немає», – йдеться у повідомленні. 

Центральний вхід в адміністративну будівлю облаштовано пандусом для маломобільних груп населення, проте він не відповідає вимогам будівельних норм, а його використання є неможливим для зазначеної категорії осіб. Також тільки тут ведеться відеоспостереження, на іншому вході воно відсутнє. За словами керівництва поліції, другий вхід не використовується. Отже, на думку членів моніторингової групи, тут відсутній належний облік осіб, які відвідують вказаний відділ поліції, та контроль з боку чергового за їхнім перебуванням.

Не дотримуються у відділі поліції і порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що є грубим порушенням права громадян на захист.

За результатами візиту про виявлені порушення було поінформовано керівництво Івано-Франківського відділу поліції з одночасним наданням рекомендацій для їх усунення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук