Уряд виплатить найбіднішим пенсіонерам додаткову тисячу гривень у квітні

А з 1 травня 2020 року буде проведено індексацію пенсій

ЕкономікаАндрій Стець, 18 березня42290
Додаткову 1000 грн отримають пенсіонери з низькими пенсіями

Кабінет міністрів України буде готовий виплатити додаткову тисячу гривень окремим категоріям пенсіонерів з 1 квітня цього року. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у зверненні ввечері 18 березня.

«З 1 квітня 2020 уряд буде готовий виплатити додаткову 1000 грн, тим, хто має пенсію менш як 5 тис грн. А з 1 травня 2020 року буде проведено індексацію пенсій», – повідомив голова держави.

Зазначимо, що 16 березня у відеозверненні Володимир Зеленський анонсував доплату в тисячу гривень пенсіонерам, чия пенсія є нижчою за 5 тис. грн.

Водночас, як пише «Економічна правда» з посиланням на коментар Центру аналізу публічних фінансів та публічного управління Киівської школи економіки, потреба у доплаті 1 тис. грн пенсіонерам, що отримують менше 5 тис. грн на місяць, вимагатиме додаткових видатків з бюджету у розмірі 10,02 млрд грн.

Загальна кількість пенсіонерів в Україні – 11,3 млн осіб. З них, згідно з даними Пенсійного фонду, лише 11,6% мають пенсію більшу за 5 тис грн. Решта 88,4% - або 10,023 млн осіб - отримують менше 5 тис грн.

Це означає, що потреба у такій доплаті вимагатиме додаткових видатків з бюджету у розмірі 10,02 млрд грн. Або ж збільшення видатків Пенсійного фонду на 26,7%. Якщо ж уряд й президент вирішать зробити таку доплату постійною, це означатиме додаткову потребу у фінансуванні в обсязі 120 млрд грн на рік.

«З урахуванням того, що бюджет ПФ і без даних змін на 33% фінансується напряму за рахунок коштів державного бюджету, а також з урахуванням планів щодо запровадження податкових пільг по сплаті ЄСВ на період карантину, це означає, що відповідне збільшення видатків фінансуватиметься також напряму з держбюджету, як з єдино можливого джерела», – кажуть експерти.

В Україні до 3 квітня запроваджено карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19. У рамках заходів, зокрема, закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, АЗС і банків. Також зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне й авіасполучення.

На території України зафіксовано 14 випадків коронавірусу, з них два – летальні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук