Уряд дозволив експорт з України етилового спирту

Кабінет міністрів України зняв заборону на експорт з України етилового спирту для медичних цілей, дозволивши постачання з 15 травня 2020 року замість раніше встановленого терміну 1 червня. Таке рішення Кабмін прийняв на засіданні 13 травня, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Пропонується змінити термін дії ліцензування експорту спирту етилового... необхідного для медичних цілей та фармацевтичної промисловості, на строк до 15.05.2020, тобто фактично скасувати тимчасову заборону експорту спирту раніше встановленого урядом строку», – йдеться в пояснювальній записці до постанови.

Згідно з пояснювальною запискою до відповідної постанови, виробничі потужності українських спиртових заводів становлять близько 600 млн літрів спирту в рік, в тому числі потужності держпідприємства «Укрспирт» – 300 млн літрів на рік.

При цьому попит на етиловий спирт на внутрішньому ринку за останні роки не перевищує 70-80 млн літрів на рік, а завантаженість державних спиртових заводів становить не більше 13%. Також наводяться дані Держстату, згідно з якими експорт спирту у 2019 році становив 9,3 млн літрів, в тому числі «Укрспирт» експортував 5,9 млн літрів.

Зазначається, що за два місяці 2020 року закордонні постачання етилового спирту становили 1,1 млн літрів, що фактично у повному обсязі є експортом «Укрспирту».

Як інформував ZAXID.NET, раніше Кабінет міністрів України ухвалив рішення про заборону продажу за кордон українського етилового спирту до червня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук