Уряд дозволив місцевим громадам робити дитсадки у філіях опорних шкіл

Уряд дозволив місцевим громадам робити дитсадки у філіях опорних шкіл
фото novznz.at.ua
Це, на думку міносвіти, має вирішити проблему браку дошкільних закладів у сільській зоні, де утворені громади

Кабмін дозволив філіям опорних шкіл бути навчально-виховними комплексами. Тепер це будуть установи, які об’єднують початкову школу і дитячий садок. Відповідне рішення було ухвалено урядом 19 квітня, пише «Українська правда».

«Часто філії опорних шкіл – це заклади, у яких був знижений ступінь, після створення опорної школи. Тобто раніше в приміщенні цього закладу могла повноцінно функціонувати старша, базова і початкова школа. Після створення опорної школи в філії залишилася, наприклад, тільки початкова школа. Часто в таких закладах є вільні приміщення, де можна відкрити повноцінний дитячий садок, але законодавством це не було унормовано. Цим рішенням ми робимо крок назустріч місцевим громадам і даємо їм можливість утворювати в філіях повноцінні навчальної-виховні комплекси», – заявила під час засідання уряду міністр освіти та науки Лілія Гриневич.

Також постанова вносить деякі зміни у визначення опорної школи. Зокрема, до таких шкіл тепер можуть належати установи, що не мають філій, але до них здійснюється підвезення учнів не менше ніж із трьох селищ і сіл.

Як розповіла Гриневич, МОН планує виділити в постанові важливість підвезення до опорних шкіл дітей з особливими потребами.

Також міністерство співпрацюватиме з урядовим уповноваженим з прав людей з інвалідністю над забезпеченням умов для підвезення учнів з особливими потребами в тих населених пунктах, де це необхідно.

Наразі в Україні функціонує 178 опорних навчальних закладів. Впродовж 2013–2017 навчальних років були реорганізовані зі зміною ступеня 485 навчальних закладів, що відповідає політиці МОН, згідно з якою початкова школа повинна бути якомога ближче до місця проживання учня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук