Уряд готує робочу групу з підготовки до перепису населення

Кабмін планує створити міжвідомчу робочу групу з питань науково обґрунтованого оцінювання демографічного розвитку України, свідчить проект відповідної постанови.

У документі зазначається, що, за світовою практикою, перепис населення проводиться один раз на десять років, а в Україні востаннє його проводили у 2001 році. Проведення наступного перепису неодноразово переносилось згідно з урядовими рішеннями у зв’язку з відсутністю коштів у державному бюджеті.

«У зв’язку з неконтрольованим міграційним рухом і втратами людських ресурсів постає необхідність оцінювання реальної ситуації щодо загальної чисельності й статево-вікового складу населення України в цілому та окремих її територій», – йдеться в пояснювальній записці до проекту постанови.

В документі, який опублікувало агентство РБК-Україна наголошується,, що відсутність такої інформації створює загрозу національній безпеці країни, оскільки саме чисельність і склад населення є фундаментом у визначенні військового контингенту та мобілізаційного потенціалу, робочої сили, бюджетних витрат, що спрямовуються на надання освітніх, житлових, транспортних та інших соціальних послуг та оцінювання ризиків, пов’язаних із безробіттям і бідністю.

Відповідно до проекту документа, до складу робочої групи увійдуть урядовці з Міністерства освіти та науки, Міністерства економічного розвитку, Міністерства охорони здоров’я, Державної служби статистики, Державної міграційної служби, Державної фіскальної служби тощо.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук