Уряд не виплачує демобілізованим скупі «дембельські»

Головні новини Львова за 27.04Ірина Папірник, 27 квітня 2015, 17:51 1241 0

У лютому в Україні почалася демобілізація. Усі вояки, які прослужили рік, повернулися до звичного життя. За службу у війську чоловіки мали б отримати при виході одноразову допомогу, так звані «дембельські». Коли вояки добровільно приходили у військкокомати, їм обіцяли, що за рік служби вони отримають допомогу в розмірі 50% від грошового забезпеченння за кожен місяць перебування в зоні АТО.

«Вони обіцяли, що після демобілізації ми отримаємо 50% від зарплати. Але для того за тобою, звичайно, не має бути ніяких протиправних дій, тобто щоб ти не був, скажімо, дизертиром», – розповів демобілізований Олексій Базюк.

Загалом сума за рік для звичайного солдата мала б набігти до 16 тис. грн. Та поки Олексій і тисячі його побратимів сиділи в окопах на Донбасі – уряд у вересні 2014 року прийняв іншу постанову. Як наслідок, на руки при демобілізації вояки за рік служби мають отримати лише 800 грн. І на більше розраховувати, кажуть юристи, не можуть. У Міноборони кажуть, що одноразову допомогу для мобілізованих прирівняли до тієї, яку отримують штатні військові. Аби було справедливо.

«У майбутньому, при реформуванні грошовго забезпечення при зміні розміру посадових окладів, відповідно зміниться і розмір одноразової допомоги, який саме й залежить від розміру окладу», – зазначив начальник управління департаменту фінансів МОУ В'ячеслав Салахов.

До речі, навіть цей мізер – 800 грн – сотні вояків, які демобілізувалися ще в лютому-березні, досі не отримали.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук