Уряд Нідерландів врахує результати референдуму при ратифікації угоди про асоціацію України з ЄС

СвітАндрій Стець, 23 листопада 20153640
Уряд Нідерландів врахує результати референдуму при ратифікації угоди про асоціацію  України з ЄС
Берт Кундерс

Уряд Нідерландів врахує результати референдуму при ратифікації угоди про асоціацію між Україною та ЄС, заявив міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс в інтерв'ю «Українським новинам».

Кундерс розповів про наслідки референдуму в Нідерландах щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС, який заплановано на квітень 2016 року.

«Поки Нідерланди не ратифікували угоду, вона не може вступити в силу. Як і у всіх міжнародних договорах, в першу чергу всі сторони повинні ратифікувати його. Результати референдуму будуть складати рекомендацію для уряду Нідерландів», - сказав він, коментуючи ймовірність відстрочки на вступ у силу угоди через референдум.

Зазначимо, що у липні 2015 року в Нідерландах почав діяти закон, згідно з яким громадяни країни можуть проводити референдум з подібних питань. Зокрема на референдум можуть виноситися питання, які були схвалені урядом після вступу в силу закону (з липня 2015 року).

Питання ратифікації угоди про асоціацію України з ЄС підпадає під дане правило - закон про ратифікацію прийнятий в Нідерландах 10 липня.

Нагадаємо, в жовтні 2015 року виборча рада Нідерландів ухвалила рішення про винесення на референдум питання про УА України з ЄС. Його проведення планується в квітні 2016 року.
Таким чином, до моменту проведення референдуму рішення уряду про угоду про асоціацію України з ЄС блокується.

Зазначимо, Нідерланди завершили процедуру ратифікації угоди про асоціацію в липні 2015 року. Її схвалили обидві палати парламенту, а після - король.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук