Уряд планує впровадити електронні довіреності

Відповідними змінами до законодавства зараз займаються Мін’юст та Нотаріальна палата

ЕкономікаАнна Журба, 21 листопада2410

Кабінет міністрів планує запустити в Україні електронні довіреності. Як пише на своїй сторінці у Facebook міністр уряду Дмитро Дубілет, для впровадження такого рішення потрібно лише змінити кілька норм у законах та підзаконних актах, адже е-підписи в нотаріусів уже є.

«Крім того, що нотаріус вам дає довіреність на стандартному паперовому бланку, він також вам надсилає pdf-файл (поштою, у мессенжер, на флешці – не важливо) із своїм накладеним електронним підписом. Це дуже зручно. Уявіть, що вам потрібно терміново передати довіреність в інше місто (або навіть просто в інший район). І замість того, щоб передавати паперовий бланк поштою або їхати кудись, ви просто скидаєте її, кому потрібно, поштою або в мессенжер», – пише він.

Також, за словами Дмитра Дубілета, файли з е-підписами більш безпечні, адже частина випадків рейдерства трапляються саме через підроблені бланки довіреностей. На першому етапі планується, що електронні довіреності йтимуть тільки в додаток до паперових.

Відповідні зміни до законодавства, пише міністр, вже розробляють Мін’юст та Нотаріальна палата, і в найближчі тижні планується подати їх на розгляд Верховної Ради.

Додамо, що нещодавно в Україні запрацювали електронні трудові книжки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук