Уряд почав підготовку для переведення з 1 квітня держзакупівель в електронний режим

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 24 лютого 20164130

Уряд України в середу затвердив порядок, необхідний для переведення з 1 квітня 2016 року державних закупівель центральних органів виконавчої влади та державних монополістів на електронні торги системи Prozorro.

Як повідомив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов в середу, 24 лютого, представляючи цей документ, на березень заплановано доопрацювання системи Prozorro і вихід її з новим функціоналом, атестація електронних майданчиків, навчання представників бюджетних розпорядників та прийняття всіх необхідних регуляторних документів.

Нефьодов, якого цитує «Інтерфакс-Україна», уточнив, що до теперішнього часу до системи підключено понад 3 тис. покупців, або 15% від їх загальної кількості, проте на них припадає 90% всіх держзакупівель.

За словами заступника міністра, в системі також понад 10,3 тис. постачальників, 8 електронних платформ, а ще 3 платформи знаходяться в процесі приєднання. Він уточнив, що через систему пройшло 53 тис. тендерів на суму 12,6 млрд грн, а обсяг економії вже перевищив 860 млн грн.

Найактивнішими її користувачами Нефьодов назвав Міністерство оборони, «Укргазвидобування», Міністерство інфраструктури та Київську міську державну адміністрацію.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко 17 лютого підписав прийнятий Верховною Радою наприкінці 2015 року Закон «Про державні закупівлі», який поширює електронні закупівлі на всі бюджетні закупівлі. Документ набуває чинності з 1 квітня 2016 року для центральних органів виконавчої влади та замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, а з 1 серпня 2016 року – для всіх замовників.

За оцінками Нефьодова, вже в 2016 році прийнятий закон дозволить заощадити в зведеному бюджеті до 4,5 млрд грн, а в 2017 році, коли він буде працювати перший повний рік, – від 35 до 40 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук