Уряд повинен піклуватися про українських, а не американських і російських шахтарів, – Ляшко

Уряд має терміново зменшити імпорт російського вугілля і створити умови для збільшення видобутку українського. Стратегічним рішенням може стати встановлення пріоритетного включення блоків ТЕС на газовому вугіллі перед антрацитовими блоками ТЕС. Це збільшить попит на українське вугілля і збільшить його видобуток. Про це заявив лідер Радикальної партії України народний депутат Олег Ляшко.

За словами Ляшка, слабка політика влади призвела до збільшення імпорту російського вугілля.

«У січні-жовтні 2018 року Україна знову збільшила імпорт кам'яного вугілля і антрациту на 15,5% – на 2 млн 343 тисяч тонн – до 17 млн 426 тисяч тон порівняно з аналогічним періодом 2017 року. При цьому з Росії надійшло вугілля на 1 млрд 526 млн доларів (частка в імпорті – 62%). Тобто українські споживачі електроенергії платять сотні мільйонів доларів в російську економіку. За ці гроші Росія утримує свою армію, солдат і військові кораблі. По суті ми самі фінансуємо агресора», – підкреслив лідер Радикальної партії України.

Політик впевнений, що використання імпортного палива негативно впливає на вітчизняну галузь.

«Споживання іноземного вугілля автоматично призводить до зменшення споживання українського вугілля, насамперед державних шахт Львівсько-Волинського басейну. Шахти не фінансуються, зарплати не виплачуються. На початок грудня сума невиплаченої зарплати шахтарям державних вугледобувних підприємств з урахуванням заробленого гірниками за листопад склала майже 1 млрд гривень. Трудові колективи державних шахт доведені до відчаю. Всього за останній рік шахтарі десятки разів блокували траси, оголошували голодування, приїжджали до Києва», – заявив Ляшко.

Рішення проблеми, на думку народного депутата України, лежить в площині закріплення пріоритетності українського вугілля.

«Закріплення пріоритету українського вугілля підвищить попит на українське вугілля і збільшить його видобуток. Це стабілізує робочий процес в шахтарських регіонах, збереже робочі місця. Але головне – це буде рішучим кроком до справжньої енергетичної безпеки країни! Я вимагаю від уряду піклуватися про рідних – українських шахтарів, а не про американських, африканських, російських», – підсумував Ляшко.

Як раніше повідомлялося, Кабінет міністрів України найближчим часом планує ввести в дію пріоритетне спалювання українського вугілля газової марки на теплоелектростанціях, що дасть можливість знизити споживання імпортного антрациту і посилить енергетичну незалежність країни. Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що Україна повинна нарощувати видобуток власного вугілля і пріоритетно його використовувати, щоб скоротити залежність імпортного антрациту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук