Уряд пропонує саджати «злодіїв у законі» на довічно

СуспільствоВолодимир Пиріг, 5 листопада 20147810

Під час засідання Кабінету Міністрів України 5 листопада схвалено проект Закону України «Про внесення змін до статті 255 Кримінального кодексу України (щодо встановлення кримінальної відповідальності для «злодіїв у законі»)».

Документ розробили фахівці Міністерства внутрішніх справ і найближчим часом його буде внесено на розгляд до Верховної Ради України, повідомляє прес-служба міністерства.

Проектом запропоновано встановити кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років для осіб, які займають вище становище в злочинній ієрархії, так званих «злодіїв у законі». При обтяжуючих обставинах належність до такої категорії каратиметься позбавленням волі на строк до п’ятнадцяти років, або довічним ув’язненням.

У міністерстві наголосили, що необхідність прийняття цього Закону вже давно стоїть на порядку денному, особливо зважаючи на досвід інших країн пострадянського простору в боротьбі з цим явищем.

«Майже десять років тому аналогічний закон прийнято в Грузії. Таким же шляхом пішли в Російській Федерації та Молдові, де лише сам факт наявності статусу «злодія в законі» є злочином. Фахівці сподіваються, що після прийняття і в нашій державі такого ж Закону «злодії в законі» з інших країн не будуть шукати притулку в Україні, а правоохоронні органи матимуть додатковий дієвий інструмент для боротьби з такими проявами організованої злочинності», – йдеться у повідомленні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук