Уряд розробляє план, як захистити людей від підвищення цін на газ

Віра Карпінська, 12 березня 20148690

Кабмін шукає варіанти для відшкодування витрат малозабезпечених українців у випадку підвищення тарифів на газ та електроенергію.

Зараз уряд розглядає два варіанти, як компенсувати витрати: адресні субсидії введення спеціальних низьких тарифів для найменш платоспроможних споживачів, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Фактично Кабмін пропонує зберегти систему субсидування, яка була встановлена постановою від 14 липня 2010 року. Згідно з документом, держава компенсує частину вартості комунальних послуг. Для пенсіонерів субсидія дорівнює сумі, на яку комунальний платіж перевищує 10%, а для решти – 15% сукупного сімейного доходу.

«Мова йде про те, щоб залишити цю норму або розробити якийсь новий механізм, при якому субсидія буде розраховуватися не виходячи з частки платежів у сімейному доході, а на підставі рівня доходу», - розповіло джерело в Національній комісії, яка здійснює регулювання у сфері енергетики (НКРЕ).

Також розглядається можливість підвищення для всіх споживачів, крім тих, хто використовує менш ніж 2,5 тис. кубометрів газу в рік і менше 100-150 кВт год електроенергії в місяць.

«Як правило, це найменш забезпечені верстви населення, і для них можна зберегти попередні ціни», - наголосили в НКРЕ.

За даними Міненерго, стільки газу споживає 18% населення, а електроенергії – 21-22% споживачів.

Зазначимо, що підвищення тарифів на газ та електроенергію - це одна з вимог МВФ для надання Україні кредиту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук