Уряд у цьому році хоче знизити ставки за іпотекою до 10% річних

Прем’єр-міністр назвав таке завдання «складним, але реалістичним»

Кабінет міністрів поставив собі за мету знизити ставки за іпотекою до 10-11% річних, сказав прем'єр-міністр Олексій Гончарук на нараді з питань розвитку будівельної галузі та детінізації ринку праці в будівництві.

«Ми розуміємо – і це завдання №1 для нас, – що для того, щоб економіка розвивалася інтенсивно, у бізнесу має бути доступ до максимально дешевих ресурсів. Звичайно, 1% ми найближчим часом не зробимо, це завдання середньострокове, але дійти до 10-11% за іпотекою в цьому році – це дуже амбітне, але дуже важливе завдання. Ми з Національним банком над цим працюємо. При інфляції 4% це цілком реалістично. Складно, але реалістично», – сказав прем'єр-міністр, пише LB.ua.

Відновлення іпотечного кредитування є одним з пріоритетів Національного банку в 2020 році, заявив заступник голови Національного банку Дмитро Сологуб.

«Іпотека – важливий сегмент ринку і для банків, і в соціальному контексті. Україна має доволі негативну історію іпотечного ринку. Тому якщо нас зараз порівняти з сусідами, то на їхньому тлі ми будемо білою вороною, бо в нас немає іпотеки вже майже 10 років. Тобто вона нібито є, але невелика і концентрована: видача 92% іпотечних кредитів припадає тільки на третину банків», – сказав Сологуб в інтерв'ю «Українському тижню».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук