Уряд запропонував надати постраждалим на Євромайдані статус учасника бойових дій

Уряд запропонував надати постраждалим на Євромайдані статус учасника бойових дій

Уряд схвалив законопроект щодо додаткового соціального захисту учасників Революції Гідності.

Як повідомила прес-служба уряду, відповідний законопроект уряд схвалив на своєму засіданні 18 січня. Ним пропонується внести зміни в закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Законопроектом передбачено визначення статусу учасника бойових дій для «майданівців», які одержали тілесні ушкодження, що не призвели до інвалідності. Також громадяни, які отримали інвалідність внаслідок поранень під час проведення антитерористичної операції на підконтрольній Україні території, зможуть отримати статус інваліда війни.

В уряді нагадали, що зараз законодавство передбачає надання статусу інваліда війни тим «майданівцям», які отримали інвалідність під час протестів. Водночас переважна більшість постраждалих учасників зазначених акцій протесту, які не отримали інвалідність, не мають законодавчо визначеного статусу, що унеможливлює отримання ними пільг, передбачених законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Крім того, в уряді наголосили, що статус громадян, які стали інвалідами внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на підконтрольній Україні території зони проведення АТО, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, законодавчо досі не врегульований.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук