Уряд затвердив державний стандарт початкової освіти

У 2018-2019 навчальному році всі перші класи розпочнуть навчання без домашніх завдань, форми і парт у три ряди

Стандарт визначає основні вимоги до початкової освіти в Україні

Кабінет міністрів України на своєму засіданні 21 лютого 2018 року затвердив державний стандарт початкової освіти. Про це повідомляє «РБК-Україна».

Як повідомляється, ключовими положеннями затвердженого стандарту початкової освіти є вільне володіння учнями українською мовою, здатність спілкуватися на рідній мові, визначення простих математичних залежностей в навколишньому світі, формування допитливості, усвідомлення основ екологічного природокористування, оволодіння основами цифрової грамотності та інше.

Зазначимо, стандарт початкової освіти визначає базовий навчальний план із зазначенням дисциплін і необхідної для їх вивчення кількістю годин.

Навчальні плани розроблені з урахуванням мови викладання та особливостей освітніх потреб у спецкласах та спецшколах.

Нагадаємо, раніше Міносвіти анонсувало публічне обговорення положення про електронні підручники, а також розробку процедури і експертизи відбору і державного фінансування.

Нагадаємо, що з 1 вересня 100 українських шкіл еспериментально перейшли на новий державний стандарт початкової освіти. Діти навчаються тут без дзвінків на урок, оцінок та домашніх завдань. На Львівщині участь у проекті беруть 9 шкіл.

У Міносвіти обіцяють, що тепер першокласників вчитимуть не заради знань, а заради вмінь. Акцент робитимуть на роботі в групі, роботі в колективі, а також на «емоційний інтелект» – розуміння інших. Реформи у освіті базуються, зокрема, на досвіді Фінляндії, Великобританії, Польщі, документах Ради Європи, на документах ЄС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук