Уряд затвердив заходи з поліпшення якості мобільного зв’язку в Україні

Буде затверджено нові показники якості мобільного зв’язку

Кабінет міністрів України затвердив план заходів щодо підвищення якості послуг мобільного зв’язку, який передбачає затвердження оновленого списку показників якості, а також включення Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) до переліку органів нагляду, які мають право проводити перевірки в 2018 році. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні в середу, 18 липня.

Зокрема, в третьому кварталі поточного року заплановано затвердити оновлені показники якості мобільного зв'язку (голосового, СМС і доступу до інтернету). Вони враховуватимуть середню швидкість передачі/прийому даних, час затримки між пакетами відправки і прийому, втрату пакетів без встановлення їхніх граничних нормованих рівнів, а також час відповіді оператора інформаційно-довідкової служби, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Водночас, заплановано врахувати неможливість відновлення надання телекомунікаційних послуг в одноденний термін у разі надзвичайних ситуацій, аварій, крадіжок або пошкодження ліній і станційних споруд, у разі, якщо це зафіксували правоохоронні органи в установленому порядку.

Крім того, з третього кварталу НКРЗІ включать до переліку органів, на які не поширюється дія закону про тимчасову заборону перевірок бізнесу.

Крім того, передбачається забезпечити спільне використання інфраструктури мережі фіксованого та мобільного зв'язку для поліпшення доступності телекомунікаційних послуг в сільській місцевості.

Також постанова зобов'язує Держспецзв'язку супроводжувати ухвалення законопроектів про електронні комунікації, Про внесення змін до закону «Про радіочастотний ресурс України», а також законопроекту, що забезпечує посилення відповідальності за крадіжку телекомунікаційного обладнання

Під час обговорення тексту розпорядження Кабміну, голова парламентського комітету з питань інформатизації та зв'язку Олександр Данченко наголосив на необхідності посилити норми якості надання 2G зв'язку, посилаючись на те, що на більшості доріг України цей стандарт зв'язку практично не функціонує, що ставить під загрозу життя громадян, у зв'язку з відсутністю можливості викликати швидку допомогу та інші служби порятунку.

Нагадаємо, після першого запуску в Україні 4G-зв’язку прем’єр-міністр Володимир Гройсман висловив незадоволення якістю мобільного зв’язку в Україні. Тоді ж він закликав НКРЗІ провести заміри відповідних показників.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук