Уряд збирається перевіряти на поліграфі тих, хто займається держзакупівлями

Таким чином у Кабміні збираються боротися з відкатами

Кабінет міністрів у межах реформування системи держзакупівель впроваджує періодичне тестування на поліграфі людей, які приймають рішення щодо таких закупівель.

Як написав на своїй сторінці 2 березня міністр уряду Дмитро Дубілет, такий інструмент є досить дієвим проти відкатів.

Крім того, вже з березня всі міністерства робитимуть закупівлі палива, паперу, канцелярії та офісного обладнання централізовано. За його словами, це дозволить зробити процес більш ефективним, оскільки закупівлями займатимуться менше людей, але більш професійних – це буде їхня пряма спеціалізація.

«Державні органи будуть виступати “єдиним фронтом” у перемовинах з підрядниками. Відповідно, державний бюджет буде економити більше на великих закупівлях», – додав Дубілет.

До кінця 2020 року Кабмін також планує перевести майже всі закупівлі через єдиний центр та приєднати до проекту не тільки міністерства, але й інші органи виконавчої влади.

«Практика централізації закупівель поширена у великих корпораціях. У випадку держави централізація має так само привести до того, що закупівлі будуть проходити більш якісно, у бюджеті буде більше заощаджень, а також має знизитись корупція», – написав міністр.

Додамо, минулого року Верховна рада ухвалила нову редакцію закону про публічні закупівлі, де поріг для обов’язкового проведення закупівель через Prozorro зменшили з 200 тис. до 50 тис. гривень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук