Уряд зобов'язав «Нафтогаз» терміново виплатити дивіденди за 2019 рік

«Нафтогаз» зобов’язали негайно заплатити 8,5 млрд грн до бюджету

ЕкономікаАндрій Стець, 26 грудня 20192450
Влада знайшла спосіб частково закрити дірку у бюджеті

Кабінет міністрів України розпорядився про дострокову виплату «Нафтогазом України» 8,5 млрд грн дивідендів з чистого прибутку, отриманого компанією за дев'ять місяців 2019 року. Про це йдеться у розпорядженні Кабміну №1339 від 26 грудня.

Гроші повинні бути направлені до держбюджету не пізніше, ніж 27 грудня. Ця сума потім буде врахована під час розрахунку і виплати компанією дивідендів за підсумками діяльності за весь 2019 рік.

За 9 місяців 2019 року консолідований чистий прибуток групи «Нафтогаз» становив 21,3 млрд грн. Дивіденди «Нафтогазу» за 2018 рік становили 12,25 млрд грн. Рішення про їх виплату було прийнято загальними зборами акціонерів компанії і затверджено урядом у квітні 2019 року.

Доповнено 27 грудня о 10:30. Як повідомив на Facebook голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв, компанія вже перерахувала державі дивіденди.

«Кабінет міністрів, згідно зі спільно узгодженим між Міністерством фінансів та Нафтогазом планом, прийняв рішення щодо дострокової виплатити дивідендів за 2019 рік. Одразу після прийняття цього рішення ми перерахували державі 8,5 млрд грн дивідендів та 4,5 млрд грн інших податкових платежів. Всього за грудень ми забезпечили надходження до держбюджету близько 20 млрд гривень. Сподіваємось, це дозволить багатьом українцям спокійно і радісно зустріти свята», – йдеться в дописі Коболєва.

Зазначимо, що з середини грудня Міністерство фінансів урізало фінансування витрат через недовиконання державного бюджету. Останні кілька днів до Нового року вони проводитимуться у порядку пріоритетності.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук доручив міністру фінансів Оксані Маркаровій не проводити низку видатків до кінця року. Мова йде про так звані незахищені видатки – видатки розвитку, на ремонт та будівництво. Маркарова заявила, що призупинення фінансування незахищених статей бюджету у грудні 2019 року пов'язане з тим, що деякі державні органи наприкінці року просять про «перекидування» коштів з одних програм на інші.

У січні-листопаді державний бюджет України за доходами було виконано тільки на 94,1%. За 11 місяців вони становили 899,745 млрд грн за планом у 955,716 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук