Уряд зобов’язав постачальні компанії створити страхові запаси газу

Уряд зобов’язав постачальні компанії створити страхові запаси газу

Кабінет міністрів зобов’язав постачальників природного газу створити страховий запас в обсязі місячного споживання. Про це йдеться у постанові Кабміну від 30 вересня 2015 року.

Згідно із постановою, створення страхового запасу здійснюється шляхом закачування природного газу постачальника до сховищ природного газу (далі – газосховище) та/або закупівлі постачальником природного газу в інших власників, які зберігають відповідні ресурси газу у газосховищах.

Крім того, запас створюється постачальником у розмірі 100% запланованих місячних обсягів поставки постачальником природного газу споживачам на наступний місяць.

Також, як зазначається, постачальники мають право реалізовувати природний газ лише за наявності у них страхового запасу в обсягах, зазначених у п. 4 цього Порядку.

«У разі виникнення ситуацій з обмеження/припинення надходжень природного газу в Україну постачальник має право (відповідно до рішень Кабміну) на використання страхового запасу для забезпечення поставок газу споживачам», – йдеться у постанові.

Норма починає діяти для постачальників, які мають власний видобуток, з 1 січня 2016 року. Для решти – з моменту набрання чинності постанови.

Нагадаємо, в Україні 1 жовтня 2015 року набрав чинності закон про ринок природного газу, відповідно до якого найбільший в Україні державний енергохолдинг НАК «Нафтогаз України» втрачає монополію на цьому ринку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук