Уряди України та Молдови підписали угоду про повітряне сполучення

ЕкономікаРоман Ганкевич, 12 квітня 20182250
Україна та Молдова підписали Угоду про лібералізацію ринку повітряних перевезень

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив про підписання з урядом Молдови угоди про повітряне сполучення. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Підписали з урядом Молдови угоду про повітряне сполучення, протокол, який покращить транспортну та автомобільну співпрацю й меморандум про синхронізацію наших енергосистем з енергосистемою Європи», - повідомив голова уряду четвер, 12 квітня.

Заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк повідомив, що разом із ліберилізацією ринку повітряних перевезень також узгодили ліберизацію вантажних автомобільних перевезень для автомобілів Е4 і вище. «Будемо мати «вільне небо» між нашими державами і чекаємо на збільшення вантажопотоку в наші морські порти», – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Між тим, прем'єр-міністр зазначив, що в економічному співробітництві України та Молдови є великий потенціал. За його словами у 2017 році товарообіг між Україною та Молдовою зріс до $884 млн, а в найближчому майбутньому країни реально можуть вийти на $1 млрд взаємної торгівлі. «Мій колега, прем'єр-міністр Республіки Молдова Павло Філіп, згоден з такою оцінкою. Каже, $1 млрд - не межа. Він упевнений, що завдяки сусідським відносинам, товарообіг між нашими країнами може вирости набагато більше», - зазначив український прем'єр.

Як повідомлялося, 6 квітня, Кабінет міністрів України схвалив проект міжурядової угоди з Молдовою про повітряне сполучення. Голова Державної авіаційної служби Олександр Більчук був уповноважений на його підписання.

«Рішення прийнято з метою забезпечення виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для укладення нової угоди, яка вдосконалить двосторонню договірно-правову базу для здійснення регулярного повітряного сполучення між двома країнами і замінить чинну угоду між урядами України та Республіки Молдова про повітряне сполучення, укладену в Кишиневі 20 березня 1993 року», - йдеться в поясненні до відповідного розпорядження уряду №215-р від 4 квітня 2018 року.

Нагадаємо, сьогодні молдавський уряд, який вимагає від Росії, щоб вона забрала свої війська з окупованого нею Придністровського регіону, вирішила домовитися з Україною про використання для цього її території.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук