Урядовець пояснив, чому Україна змушена постачати воду на окуповані території Донбасу

Заступник міністра з питань окупованих територій розповів, звідки ОРДЛО беруть енергоресурси

Україна не може припинити поставки води на окуповані території Донецької та Луганської областей, оскільки пов’язана зобов’язаннями згідно з конвенцією ООН, і частково через можливі заходи у відповідь з боку бойовиків, через які без води може залишитися підконтрольний Україні Маріуполь, розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак.

«Воду частково постачаємо ми. Це єдиний ресурс, який Україна постачає на цю територію. І це пов’язано з конвенцією ООН, згідно з якою вода є базовою необхідністю для людини. Відповідно до цієї конвенції, країна зобов’язана робити все, щоб базову потребу людини задовольнити, навіть під час бойових дій. Отак прописано. І, мабуть, це правильно. Тому ми сьогодні постачаємо воду в Луганську і в Донецьку області», ±– пояснив чиновник в інтерв’ю «Апострофу».

Також він зазначив, що в Луганській області через дії бойовиків поставки іноді припиняються.

«Не знаю, якого біса вони обстрілюють саме оцей вузький проміжок водогону і його пробивають. Ми запрошуємо наших колег, в тому числі й з Європи, Сполучених Штатів, ООН та інших організацій, і показуємо, що це цілеспрямовані обстріли туди, де йде вода на їхню територію. Це тяжко пояснити, але так відбувається», – заявив Гримчак.

Трохи інша ситуація складається в Донецькій області, де бойовики можуть зупинити поставки води на підконтрольні території.

«І є ситуація в Донецькій області, де вода постачається через канал “Сіверський Донець – Донбас”, який частково проходить на нашій території – саме як канал, а після Слов’янська він більше йде в трубах. Ця інженерна споруда проходить через окуповану територію, виходить на нашу територію і далі йде на Маріуполь. І тут ми пов’язані: вони не можуть відключити Маріуполь, тому що ми відключимо Донецьк, тому там паритет», – розповів чиновник.

При цьому Гримчак зазначив, що вже рік на окуповані території не поставляється електроенергія з боку підконтрольної частини.

«Уже рік, як ми перестали постачати електрику в Луганськ, хоча там теж була проблема, тому що ми постачали [електроенергію] на північ Луганської області через окуповану територію. Але там якимось чином виправляємось. І в Донецькій області перетоки зупинилися десь теж приблизно рік тому, але раніше ми брали електроенергію на тій території, бо в окупованій Донецькій області залишилося дві електростанції – Зуївська і Старобешівська, які фактично повністю забезпечують окуповану територію електроенергією», – пояснив він і додав, що також існує ЛЕП, яка поставляє електроенергію з боку Росії.

У той же час поставки газу на окуповані території здійснюються повністю з боку Росії, яка намагалася залучити Україну до оплати за цей ресурс.

«Газ вони отримують напряму з Російської Федерації. Спроби виставити рахунки Україні були скасовані Стокгольмським арбітражем. Причому для внутрішнього вживання вони казали, що це гуманітарна допомога Російської Федерації “братам нашим”, а Україні пробували виставляти рахунки за цей газ. “Нафтогаз” їх не приймав, і Стокгольмський арбітражний суд вирішив, що це неправильно, і вони списали ці претензії з балансу», – зазначив Гримчак.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук