Усе для дітей
Економіка

Усе для дітей

Громадські проекти, які втілять у кожному районі Львова коштом міста

Софія Лазуркевич, 16 листопада 2018 1271 0

У четвер, 15 листопада, завершилось голосування за проекти громадського бюджету Львова. 68 тис. львів’ян долучились до обрання проектів, які уже наступного року реалізують у всіх районах міста. Як і торік, левова частка проектів, що набрали найбільше голосів, стосуються шкіл та садків. Також серед лідерів переважають проекти на медичну тематику – придбання обладнання, яке необхідне для лікування дітей.

Загалом на реалізацію проектів з міського бюджету виділять 35 млн грн. 40% цих коштів використають для втілення великих проектів і 60% – для малих проектів (по 10% для кожного району міста). Через ажіотаж з голосуванням за освітні проекти минулого року, цьогоріч під час вибору переможців буде певна квота: принаймні 40% проектів-переможців мають не стосуватись освітньої тематики.

ZAXID.NET проаналізував усі подані проекти та пропонує львів'янам дізнатись, як покращиться кожен район наступного року.

Великі проекти:

Палата інтенсивної терапії для новонароджених

Автор проекту, депутат Львівської міськради Віталій Свіщов висунув проект закупівлі обладнання для палати інтенсивної терапії для новонароджених дітей у пологовому відділенні 3-ї міської клінічної лікарні.. Його ідею підтримали 5457 людей і міська рада виділить майже 3 млн грн на реалізацію проекту.

Сучасна лабораторія для дитячої лікарні

Ще один великий проект, який переміг на громадському бюджеті, стосується медичної тематики. Відома волонтерка Наталія Ліпська запропонувала придбати обладнання для міської дитячої лікарні на вул. Пилипа Орлика. Вартість реалізації проекту становить майже 3 млн грн. Його підтримали 3569 львів’ян.

Їдальні у ліцеї «Оріяна» та у школі «Будокан»

Проект реконструкції їдальні у школі східних мов та єдиноборств «Будокан»

Завдяки підтримці 3656 мешканців у ліцеї «Оріяна» облаштують їдальню за 2,1 млн грн. Також у школі східних мов та єдиноборств «Будокан» за 3 млн грн реконструюють приміщення їдальні з облаштуванням коворкінгу. За цей проект проголосували майже 3,5 тис. людей.

Домашні візити для сімей, які виховують дітей з групи ризику

За кошти громадського бюджету у місті також запустять мобільну службу домашніх візитів для сімей, які виховують дітей з групи ризику (передчасно народжені, з затримкою розвитку, з генетичними захворюваннями). До таких сімей приїздитимуть соціальні працівники та медики, що працюватимуть з дітьми та їхніми батьками у звичному середовищі.

Галицький район (малі проекти):

Колектив школи східних мов та єдиноборств «Будокан», що на вул. Володимира Шухевича у центрі Львова, висунув на громадський бюджет проект облаштування на базі школи обсерваторії.

Візуалізація майбутньої обсерваторії

Майже за 500 тис. грн автори проекту пропонують придбати телескоп, встановити розсувну систему даху, провести необхідні ремонтні роботи. Цей проект підтримали понад 2,5 тис. львів’ян.

Близько тисячі людей проголосували за виділення 500 тис. грн на купівлю арфи для музичної школи №2, що на вул. Коперника.

Як виглядатиме амфітеатр у Парку культури

Колишній голова львівського осередку Пласту Матвій Дух подав на громадський бюджет проект розбудови пригодницького містечка у Парку культури. У проекті вказано, що за майже 500 тис. грн тут хочуть продовжити облаштування пригодницького містечка та встановити амфітеатр, драбинку, столики та інші об’єкти з екологічних матеріалів. Реалізацію проекту підтримали близько 700 людей.

786 людей проголосували за проект модернізації їдальні у школі №34 імені Маркіяна Шашкевича. Вартість реалізації проекту становить 500 тис. грн. Майже за 500 тис. грн у СЗШ №87 проведуть капітальний ремонт їдальні та придбають нові меблі. Цей проект підтримали 432 людини.

Візуалізація скверу біля коледжу ім. Труша

За 400 тис. грн на вул. Снопківській, поблизу коледжу ім. Труша, пропонують облаштувати сквер. Цю ідею підтримали 438 людей.

У відділеннях 4 міської клінічної лікарні Львова встановлять підйомники для людей з інвалідністю. За 400 тис. грн у відділеннях на вул. Свєнціцького, вул. Стецька та вул. Фредра встановлять такі підйомники. Реалізацію проекту підтримали 288 людей.

Франківський район (малі проекти):

Серед проектів, що набрали найбільшу кількість голосів у Франківському районі, переважає освітня тематика. Понад 900 людей підтримали проект заміни електромережі у ліцеї ім. Василя Стуса.

Завдяки підтримці 850 людей для ліцею №2 закуплять 3 інтерактивні панелі. На реалізацію проекту витратять 500 тис. грн.

Проекти реконструкції харчоблоку у дитсадку №131 та ремонту асфальтного покриття біля дитсадка №37 отримали підтримку понад 700 людей кожен і їх також реалізують наступного року.

Проект облаштування спортивного майданчика біля «Кінескопу»

Більше 300 голосів отримав проект облаштування громадського простору поруч з ліцеєм Івана Пулюя. Також мешканці підтримали облаштування громадського простору на перетині вулиць Героїв УПА та Кульпарківської (296 голосів).

Завдяки 286 голосам у сквері біля «Кінескопу» встановлять спортивний майданчик. Прогнозована вартість втілення громадського проекту становить 360 тис. грн.

Залізничний район (малі проекти):

За кошти громадського бюджету у Залізничному районі реалізують чотири освітні проекти та три проекти, які не стосуються благоустрою територій шкіл чи дитсадків.

Як виглядатиме внутрішній двір школи №15

У школі №15, що на вул. Патона, 7, за 500 тис. грн відремонтують внутрішній двір для активного відпочинку учнів. Ще один внутрішній двір відремонтують у НВК «Гроно» на вул. Вигоди .

Візуалізація оновленого двору НВК «Гроно»

Також 500 тис. грн витратять на благоустрій території ліцею №75 ім. Лесі Українки. Реалізацію цього проекту підтримали 1,5 тис. людей. Проект облаштування огорожі довкола території школи №68 також підтримали близько 1,5 тис. людей. У описі проекту вказано, що вхід на територію школи буде доступний для місцевих мешканців до 20:00.

Теперішня огорожа довкола території школи №68

У Залізничному районі реалізують проект оновлення скверу на вул. Олени Кульчицької, 18. За 500 тис. грн тут замінять покриття, встановлять лавки, смітники та облаштують вуличне освітлення.

Візуалізація скверу на вул. Кульчицької

У цьому районі встановлять два спортивних майданчики: на перетині вулиць Головатого – Яворницької та у Левандівському парку.

Личаківський район (малі проекти):

За кошти громадського бюджету у цьому районі реалізують щонайменше сім проектів, серед яких чотири стосуються шкіл та дитсадків.

На вул. Каштановій, 9, за 500 тис. грн проведуть благоустрій школи №42. У Винниках проведуть капітальний ремонт школи №29 та облаштують простір для проведення позашкільних заходів.

На вул. Зеленій, 95а облаштують ігровий простір у дитсадку №67. Вартість реалізації проекту становить 500 тис. грн. А у дитсадку «Веселка» на вул. Китайській замостять доріжки бруківкою.

Також на вул. Личаківській, 148 обладнають спеціалізований плавальний басейн для дітей з кризових сімей та дітей-сиріт.

На вул. Винна Гора, 5г у Винниках облаштують школу єдиноборств та самооборони для дівчат та хлопців. У приміщенні площею 100 м2 хочуть проводити заняття для різних вікових груп у секціях боротьби, самбо, карате, айкідо, а також навчати технікам самооборони.

Також за 270 тис. грн для пологового будинку на вул. Мечникова придбають нове обладнання.

Сихівський район (малі проекти):

У школі №98 на вул. Трильовського облаштують дві медіалабораторії, у яких діти зможуть створювати відеоролики на навчальну тематику. Завдяки 1,8 тис. голосам проект вартістю 500 тис. грн реалізують наступного року. Також на вул. Трильовського модернізують шкільну їдальню «Дивосвіту».

Проект оновлення харчоблоку у школі-гімназії Шептицьких на вул. Гната Хоткевича також набрав 1,8 тис. голосів, що дозволить втілити його наступного року.

Як виглядатиме оновлений двір школи №69

У дворі школи №69 на вул. Запорізькій встановлять літню сцену, вуличні меблі, висадять декоративні рослини, створять зону для вуличних шахів. Вартість реалізації проекту 500 тис. грн.

Для музичної школи №8 на вул. Антоненка-Давидовича придбають саксофон, електрогітару, бас-гітару, мікрофони та звукову систему, а для концертного залу дитячої школи мистецтв №5 придбають 350 глядацьких крісел, світильники, відеокамеру, телевізор та ін.

У Сихівському районі також реалізують проект, що передбачає облаштування тротуару та стоянки на частині вул. Джорджа Вашингтона (поблизу будинку №4а).

Шевченківський район (малі проекти):

За кошти громадського бюджету в пологове відділення 3-ї міської лікарні на вул. Раппопорта придбають білірубінометр для визначення загального рівня жовтяниці у немовлят, а також модернізують кисневу систему для реанімації новонароджених у лікарні на вул. Пилипа Орлика. За реалізацію цих проектів проголосували 3,2 та 2,5 тис. людей відповідно.

У цьому районі також реалізують чотири освітні проекти. Зокрема, проведуть капітальний ремонт подвір’я дитсадка №14 на вул. Щурата, також оновлять подвір’я та огородять територію школи №100, що на вул. Величковського.

Візуалізація громадського простору на вул. Під Голоском (клікніть для збільшення)

Вестибюль школи №99 на вул. Творчій перетворять на коворкінг з різними зонами, з інтерактивною дошкою, зручними меблями, письмовими та тенісними столами. А у школі №91 на вул. Варшавській облаштують кімнату для зняття стресу.

Також у Шевченківському районі на вул. Під Голоском, 17в облаштують громадський простір з вуличними меблями та тренажерами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук