Уведення векселів є загрозливим для стабільності гривні, - екс-міністр

Володимир Балита, 9 липня 20136720
Уведення векселів є загрозливим для стабільності гривні, - екс-міністр
фото pynzenyk.com.ua
Віктор Пинзеник

Уведення Радою казначейських фінансових векселів є загрозливим для стабільності курсу гривні. Експортери можуть постраждати від введення векселів, оскільки цими паперами вони будуть отримувати відшкодування ПДВ. Таку думку висловив депутат Верховної Ради від партії УДАР, екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник.

«Вексельна уразливість експорту б'є по платіжному балансі, підриває обмінний курс національної валюти», - цитує екс-міністра його прес-служба.

«Відшкодування ПДВ «паперами» рівнозначне примусовому вилученню коштів на строк до 5 років. У таких умовах зможуть існувати експортери з гарним запасом міцності або ті, кому пощастить одержати гроші, а не векселя», - вважає Пинзеник.

Він зазначив, що, допускаючи можливість часткової сплати податків векселями, уряд і парламентська більшість відроджують у країні практику бюджетного бартеру.

"Бюджетний бартер з його дисконтами, схемами, відкотами", - сказано в повідомленні.

Екс-міністр також додав, що введення казначейських фінансових векселів погіршує умови веденні бізнесу в Україні, оскільки будь-яке виконання робіт, поставка продукції або послуг для бюджетних установ і організацій буде сполучена з ризиком оплати ними цих товарів або послуг векселями, а не коштами.

Пинзеник також висловив упевненість, що дію норми про можливість відшкодування ПДВ і врегулювання заборгованості з видатків держбюджету шляхом видачі векселів буде продовжено на наступний рік.

Нагадаємо, 4 липня Рада прийняла два законопроекти, якими дозволила випуск векселів.

Політолог Віктор Небоженко переконаний, що таке поспішне рішення спричинене тим, що влада розуміє, що Україна скочується в економічну прірву.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук