В Адміністрації Президента знищили низку документів щодо Євромайдану – ГПУ

Також, відповідно до інформації прокурорів, кілька документів були видані на руки працівникам АП, які вже не працюють у відомстві

Генпрокуратура заявляє, що Адміністрація президента знищила частину секретних документів СБУ щодо боротьби з тероризмом під час Євромайдану, а частину роздала колишнім співробітникам. Про це повідомили «Українські Новини» з посиланням на ухвалу суду від 31 березня.

Згідно з нею, в рамках розслідування вбивств активістів Євромайдану генпрокуратура, зокрема, досліджують обставини організації та проведення 18 і 19 лютого 2014 року силового розгону мітингувальників в центральній частині Києва силами і засобами СБУ, Міністерства внутрішніх справ, зокрема під прикриттям проведення антитерористичної операції.

Під час досудового розслідування встановлено, що колишні посадові особи СБУ в листопаді 2013 року – лютому 2014 року інформували Адміністрацію Президента листами, повідомленнями, довідками про стан боротьби з тероризмом і про прийняті рішення щодо приведення сил і засобів суб'єктів боротьби з тероризмом в готовність «посилена» або «підвищена».

Частина зазначених документів була надана адміністрацією органу досудового розслідування і приєднана до матеріалів цього кримінального провадження.

Згідно з листом АП від 8 лютого 2017 року, низка документів, в яких йдеться про кадрові ротації в СБУ, містить конфіденційну інформацію і нині перебуває в зазначеному відомстві.

Водночас, згідно з наданою інформацією, 15 документів знищені,а п’ять документів були видані працівникам АП, які вже не працюють у відомстві.

«Слідчий зазначає, що зазначені документи мають відношення до розслідуваних подій, мають гриф обмеженого доступу і можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні», – сказано в судовому рішенні.

Суд задовольнив клопотання ГПУ і надав правоохоронцям доступ до документів, які зберігаються в адміністрації, і підтверджують знищення зазначених доповідних записок СБУ і передачу їх екс-співробітникам.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук