В грудні у зоні відчуження запустять першу сонячну електростанцію

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 28 листопада 20179471

У грудні 2017 року у зоні відчуження навколо Чорнобильської АЕС буде здана в експлуатацію перша сонячна електростанція, пише американське агентство «Bloomberg».

«Очікується, що перший “сонячний” проект у Чорнобильській зоні буде зданий в експлуатацію в наступному місяці. Проект розробляє українська інжинірингова компанія Rodina Energy Group Ltd. та Enerparc AG, компанія з виробництва альтернативної енергетики, яка розташована в німецькому Гамбурзі», – йдеться у повідомленні.

Розробники планують інвестувати 100 мільйонів євро у створення поновлюваних джерел енергії у зоні відчуження, і запуск електростанції наступного місяця є першим кроком у загальному інвестпроекті.

За словами головного виконавчого директора Rodina Євгена Варягіна, перша станція матиме 1 МВт потужностей і коштуватиме близько 1 млн євро.

«Ми хочемо оптимізувати Чорнобильську зону, вона не повинна бути “чорною дірою” посеред України. Наш проект розташовується за 100 метрів від реактора», — розповів Варягін. Надалі Rodina та Enerparc планують побудувати у Чорнобилі інші сонячні електростанції загальною потужністю 99 МВт.

За словами Варягіна, українська компанія також відкрита для роботи з новими партнерами та інвесторами.

За даними Bloomberg, інші енергетичні компанії також висловили інтерес. Французька компанія Engie SA проводить попереднє дослідження щодо реалізації проекту на 1 ГВт потужностей. Китайські компанії GCL System Integration Technology Co. Ltd. і China National Complete Engineering Corp. також заявили, що вони зацікавлені у будівництві сонячного парку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук