В Ірані - вибух на підземному урановому заводі. Під землею 240 осіб, - ЗМІ

Світ27 січня 201312023
В Ірані - вибух на підземному урановому заводі. Під землею 240 осіб, - ЗМІ
фото atominfo.ru
Завод "Форду"

В Ірані на одному з підземних ядерних заводів сталася диверсія. Потужний вибух, що стався на об'єкті "Форду", практично повністю знищив всю інфраструктуру. 240 працівників ядерного центру залишилися під землею, відрізані від зовнішнього світу - рятувальним бригадам так і не вдалося до них добратися. Про це повідомив американський сайт новин WND з посиланням на колишнього співробітника іранської ро

Джерело отримало ці відомості від одного з охоронців об'єкта, на якому проводилося збагачення урану до рівня 20%. За його словами, вибух, що стався в понеділок, 21 січня вранці, був настільки сильним, що впали всі будинки в радіусі 5 км.

Іранська влада негайно оголосила закритою військовою зоною всю територію в радіусі 24 км від місця вибуху. Протягом декількох годин була перекрита швидкісна траса, що веде з Тегерана в священне шиїтське місто Кум.

Об'єкт знаходиться на глибині 90 м під землею. Підземні корпуси із зовнішнім світом пов'язували лише два підйомники, які повністю зруйновано. Перший підйомник доставляв працівників у відсік центрифуг. У момент вибуху він знаходився на глибині 73 м. Другий підйомник знаходився в нижній точці, у момент вибуху він був завантажений важким устаткуванням і балонами з газоподібним гексафлуоридом урану.

Іранська влада переконана, що мова йде про умисну диверсію. За даними слідства, вибухівку завозили на об'єкт поступово, під виглядом важкого обладнання і гексафлуориду урану. Епіцентр вибуху знаходився в третьому відсіку центрифуг, який розташований прямо над сховищем збагаченого урану.

Автори сайту WND передали всю цю інформацію перед публікацією представникам адміністрації США, але ті вирішили не публікувати ніякої реакції з цього приводу. Та і сам факт вибуху, про який йде мова, не отримав підтвердження з офіційних джерел. Автори сайту відзначають, що, за інформацією з інших джерел, стратегія диверсій і таємних операцій має на меті виключити необхідність великомасштабної військової операції проти іранських ядерних об'єктів.

Наголошується також, що президент Ірану Махмуд Ахмадінежад у вівторок скликав надзвичайне засідання за участю глав іранських розвідслужб і керівників ядерної програми.

Реактор на "Форду" довгий час був засекречений. Це головний об'єкт зі збагачення урану, де працює 2700 центрифуг. Саме про цей реактор говорив прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху у своєму виступі в ООН. На думку фахівців, 20-процентний уран, який отримують на "Форду", можна перетворити в ядерне паливо для бомби протягом декількох тижнів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук