В історичній частині Львова відреставрували 50 балконів

Головны новини Львова 13.08Ірина Ващишин, 13 серпня 2015, 14:53 520 0

У Львові на вул. Братів Рогатинців, 45 реставрують балкон. Роботи мають завершити за місяць-півтора. Їхня вартість – 88 тис. грн.

«Цей балкон був у дуже поганому стані. Лише з одного боку на ньому збереглися оригінальні перила. Решта – були доставлені з іншого балкона. Частини огорожі взагалі не було. Автентичними збереглися також чавунні консолі. Власне, у цьому особливість балкона на вул. Братів Рогатинців – здебільшого балкони тримаються на бетонних консолях. А тут ми маємо чавунні. І також перила є не ковані, а з литого чавуну», – розповіла начальник міського управління охорони історичного середовища Львова Лілія Онищенко.

«За останні роки місто спільно з нашими німецькими колегами з GIZ відреставрувало у Львові 50 балконів. Сьогодні ми маємо готову проектно-кошторисну документацію ще на 13 балконів. Цей балкон на вул. Братів Рогатинців ми фактично робимо заново, відновили і балконні двері. Загалом у бюджеті цього року ми передбачили 900 тис. грн і ще 900 тис. грн дають наші німецькі колеги. Роботи є дуже багато», – підсумував міський голова Львова Андрій Садовий.

Такі реставраційні роботи фінансують навпіл не тільки місто і німецьке товариство GIZ. Свою символічну частку мають внести і мешканці. На вул. Братів Рогатинців власники помешкання сплатять 500 гривень, повідомила координатор проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» німецького товариства співпраці GIZ Оксана Олійник.

«Хотілось би, щоб самі мешканці виявляли більше ініціативи. Це є ключовим моментом у збереженні будь-чого в місті. На жаль, львів’яни не так активно звертаються до німецького товариства, коли йдеться про відновлення балконів, брами чи сходової клітки. Тому що дуже часто, коли ми самі приходимо реставрувати той же балкон, люди відмовляються платити навіть тих 500 гривень. Ми хочемо наголосити, що найперше люди відповідальні за свої квартири, за свої будинки, за збереження міста», – закцентувала Оксана Олійник.

Загалом цього року у Львові від реставрують 13 балконів за такими адресами: пл. Осмомисла, 1 (1 балкон), вул. Герцена, 4 (4 балкони), вул. Просвіти, 6 (2 балкони), вул. Курбаса, 8 (1 балкон), вул. Замарстинівська, 3 (2 балкони); вул. Братів Рогатинців, 45 (1 балкон), вул. Куліша, 33 (2 балкони). Загальна вартість цих робіт – 770 тисяч гривень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук