В Івано-Франківську помер 90-річний зв’язковий УПА Василь Гук

СуспільствоРоман Ганкевич, 11 листопада 201711154
В Івано-Франківську помер 90-річний зв’язковий УПА Василь Гук
фото Репортер
Василь Гук - відомий краєзнавець, активний діяч «Просвіти», «Руху», «Меморіалу»

В Івано-Франківську помер відомий краєзнавець, зв'язковий УПА Василь Юрійович Гук. Про це в суботу, 11 листопада, на своїй сторінці у Facebook повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

«Відійшов у вічність Василь Юрійович Гук. Це наш краєзнавець, історик та педагог, є автором 4 книг. За свою проукраїську позицію пан Василь був репресований радянською владою. Вічна пам‘ять цій світлій людині та співчуття рідним і близьким», - написав Марцінків

Василь Гук народився у селі Церківна Долинського району у 1927 році. Останні 30 років він жив в Івано-Франківську. Він відомий краєзнавець, активний діяч «Просвіти», «Руху», «Меморіалу».

У 2013 році він презентував свою книгу «Шлях до волі». Основою її стали спогади про його життя у часи польського, німецького і радянського окупаційних режимів. Автобіографічні нариси Гука написані в контексті історії України і містять багато цінної інформації з історії краю, національно-визвольних змагань Прикарпаття.

Іншою важливою його книгою є видана у 2009 році книга «Святиня крізь століття». Зі спогадів очевидців та на основі архівних документів в книзі розповідається про тих особистостей, що їх виховала Церква за час свого існування, а це люди, які боролися в рядах УСС, УГА, УПА, були репресовані, закатовані, загинули в далекому Сибіру, в концтаборах. Окремі розділи присвячені священикам-страдникам, які зазнали репресій і тортур від комуністичної влади у 40-80-х роках минулого століття. У книзі також вміщено унікальний матеріал про Львівський лжесобор 1946 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук