В Калуші у повітря потрапили аварійні викиди з «Карпатнафтохіму»

Люди повідомили про забруднення води в місцевому потічку

В Калуші у повітря потрапили аварійні викиди з «Карпатнафтохіму»

В Івано-Франківській області через запуск робіт на підприємстві «Карпатнафтохім» відбулись аварійні викиди в повітря, але Через сильний дощ їх не змогли дослідити, повідомило управління Держпродспоживслужби у Калуському районі.

«У зв’язку з проведенням 07.06. – 08.06.2017р. пусконалагоджувальних робіт на виробництві поліолефінів ТОВ «Карпатнафтохім» мали місце аварійні залпові викиди, через що мешканці міста Калуш та с. Мостище відчували у повітрі неприємний запах. Можливість проведення лабораторно-інструментальних досліджень атмосферного повітря була обмежена погодними умовами, оскільки падав сильний дощ», – йдеться у повідомленні.

Районна влада також повідомила, що створила комісію для проведення санітарно-хімічних досліджень води у потічку Фурнилів, який протікає через село Мостище. Там люди поскаржились на забруднення води.

В четвер, 8 червня місцеве видання «Курс» повідомляло, що зранку того дня в місті було чутно нехарактерний запах, а між жителями почали поширюватися чутки про аварію на «Карпатнафтохімі». Але в управлінні з питань надзвичайних ситуацій повідомили, що «Карпатнафтохім» після кількарічного простою готується до пуску та проводить випробувальні роботи, через що у повітрі – нехарактерний запах, якому сприяла ще й погода, через яку викиди не розсіювалися, а опускалися вниз.

Як повідомив у четвер у коментарі «Вікнам» начальник управління надзвичайних ситуацій Калуської міської ради Ігор Головатчук, жодної аварії на ТОВ «Карпатнафтохім» не сталося. Він пояснив, що «підприємство готується до пуску та проводить випробувальні роботи, через що із труб “пішли” відходи. У них так завжди: коли зупиняються, а потім запускається наново, лишні “продукти” згоряють і виділяють неприємний запах. Якщо б надворі було сонячно, викиди б розсіювалися, а так – у повітрі відчувається неприємний нехарактерний запах», – пояснив посадовець.

Раніше 100% ТОВ «Карпатнафтохім» володіла дочірня компанія російського «Лукойла» «Lukoil Chеmical B.V.», зареєстрована в Нідерландах. Однак в лютому 2017 року росіяни продали завод кільком власникам. Як розповідав один з нових власників підприємства Ігор Щуцький, загальна сума операції з продажу «Карпатнафтохіму» склала 25 млн. доларів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук