В Китаї зник президент Інтерполу Мен Хунвей

Разом з тим президент Інтерполу не є відповідальним за його щоденну роботу

СвітВолодимир Пиріг, 5 жовтня 20184430

У Китаї зник президент Інтерполу Мен Хунвей, який очолює організацію з листопада 2016 року, а до призначення на цю посаду працював заступником голови міністерства державної безпеки КНР. Французькі ЗМІ повідомили, що у Китаї Хунвея взяли під варту після того, як він поїхав туди наприкінці вересня.

«Інтерфакс-Україна» з посиланням на французьку газету Le Monde пише, що про зникнення президента Інтерполу французькій владі повідомила його дружина, котра проживає в Ліоні. В тому ж місті розташована також штаб-квартира Інтерполу. Крім того, вона заявила, що деякий час тому отримувала погрози через соціальні мережі, а також по телефону.

Місце перебування президента Інтерполу тримається в таємниці. За даними газети, затримання пов'язане з боротьбою за вплив у китайських правлячих колах, оскільки Хунвей раніше працював у міністерстві державної безпеки Китаю.

Le Monde зазначає, що це вже не перший подібний випадок "зникнення" іноземних високопоставлених офіційних осіб у Китаї: співробітники китайських правоохоронних органів затримують людей під час їхніх поїздок в особистих або професійних справах, а потім обмежують їхню свободу і допитують. Іноді це триває протягом кількох місяців.

У самому Інтерполі заявили, що ця справа стосується влади Франції та Китаю. При цьому в організації нагадали, що за щоденну роботу організації відповідає не Мен Хунвей, а генсек Інтерполу Юрген Шток.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук