В Києві через відсутність грошей не можуть замінити таблички на перейменованих вулицях

Київська адміністрація не може замінити адресні таблички на перейменованих вулицях через неврегульований законодавчо механізм фінансування таких робіт, повідомив керівник Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитро Новицький.

«Поки що замінити ці таблички не можемо. Ніяких коштів на ці роботи у бюджеті не виділялося. За нашим законодавством, ці кошти мають бути закладені у тарифі на утримання житлових будинків. Тому експлуатуючі організації і власники будівель мають робити таку заміну за кошти, закладені в тариф», – сказав він в коментарі «Українській правді».

Водночас чиновник додав, що станом на сьогодні у тарифі на утримання будинків кошти на обслуговування адресних табличок не закладені.

«З бюджету такі кошти виділити не можна, а в тарифі вони не закладені, тому виникає певна колізія. Тупик», – сказав Новицький.

За його словами, на сьогодні на вулицях, що перейменовуються, треба встановити 1132 адресні таблички на 955 будинках (йдеться лише про будинки, що обслуговують комунальні організації, усі інші мають робити це самостійно).

«Якісна табличка, виготовлена зі сталі з нанесенням порошкової емалі, яка прослужить 50 років, коштує залежно від розміру 1200-1400 гривень. На кінець минулого року ми розраховували вартість цих робіт і йшлося про 9 мільйонів гривень», – сказав чиновник.

Він додав, що його департамент звертався до міської влади з проханням виділити ці кошти з міського бюджету, але йому відмовили через те, що сума досить велика.

На сьогодні виходом із ситуації Новицький бачить звернення до депутатів Київради.

«Ми звернулись до депутатів – хай вони вирішать, який чином централізувати чи фінансувати ці роботи», – сказав директор Департаменту.

При цьому він зазначив, що з огляду на благоустрій Києва краще, щоб це було централізовано – щоб усі таблички були однакові.

«Але якщо ти починаєш централізувати, то кажуть про корупцію, а як тільки ти затверджуєш дизайн і кажеш, що треба робити таким чином, то ніхто не звертає на це уваги і робить, що хоче. Згадайте Євро-2012», – сказав Новицький.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук