В колонії для військових виявили численні порушення

СуспільствоВолодимир Пиріг, 16 листопада 201510150

Працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Омбудсмана здійснили без попередження моніторинговий візит до Білоцерківського зонального відділення Військової служби правопорядку ЗСУ, повідомили у секретаріаті уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

На момент відвідання військовослужбовців-правопорушників у відділенні не було, тож моніторингова група оглянула всі приміщення, ознайомилася зі службовою документацією та поспілкувалася із військовослужбовцями, які безпосередньо охороняють затриманих або доставлених осіб та складають відповідні процесуальні документи.

Під час моніторингу було з’ясовано, що затриманих осіб не ознайомлюють з їхніми правами, харчування затриманих організовано неналежним чином, відсутні журнали реєстрації поміщення до камер порушників, в камерах відсутні засоби індивідуальної гігієни.

Крім того, спостерігачі оглянули приміщення, що в минулому використовувалися як камери для затриманих осіб.

Зі слів керівництва установи, наразі зазначене приміщення не використовується за призначенням. Однак спостерігачі побачили у ньому явні ознаки перебування людей (залишки їжі, обгортки від цукерок). При цьому, варто зазначити, що приміщення не відповідає навіть мінімальним стандартам тримання осіб, зокрема, щодо стану вентиляції, освітлення, опалення.

Водночас група побачила і низку позитивних моментів. Це належний санітарний стан кімнат для затриманих військовослужбовців, наявність у кожній камері баків із питною водою, тренажерний зал для співробітників.

«Про результати роботи групи було повідомлено керівництву відділення, докладний звіт із рекомендаціями буде направлено до Міністерства оборони України», – запевнили в омбудсмена.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук