В Молдові сепаратисти хочуть оголосити незалежність Гагаузії

СвітРоман Ганкевич, 6 червня 201413840

Керівник Гагаузії (автономно-територіальне утворення на півдні Молдови) Михайло Формузал заявив, що Гагаузька автономія проголосить свою незалежність, якщо Молдова підпише Угоду про асоціацію з ЄС, передає «Укрінформ».

Спікер парламенту Молдови Ігор Корман відреагував на цю заяву пояснивши, що закон про особливий статус Гагаузії, прийнятий молдавським парламентом ще в 1994 році, передбачає право автономії на самовизначення лише в разі втрати Молдовою суверенітету, а Угода про асоціацію з ЄС не зачіпає суверенітет і незалежність держави.

 «Хочу підкреслити в цьому зв'язку, що асоціація з Євросоюзом жодним чином не зачіпає питання суверенітету нашої держави», - заявив Ігор Корман.

Раніше башкан (керівник) Гагаузії Михайло Формузал в інтерв'ю турецьким ЗМІ заявив, що автономія проголосить свою незалежність, якщо Молдова підпише Угоду про асоціацію з ЄС. Він обгрунтував свою заяву тим, що експортні поставки з регіону здійснюються переважно в Росію, а в разі асоціацію з ЄС, автономія втратить таку можливість.

Гагаузьке автономно-територіальне утворення було утворене на півдні Молдови в середині 1990-х. Гагаузія, згідно з Конституцією, є частиною Республіки Молдова. В автономії живуть понад 150 тис. жителів, більшість з яких гагаузи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук