В НБУ пояснили причину перенесення траншу Україні у порядку денному МВФ

Оновлені макропрогнози будуть надані МВФ наступного тижня

Національний банк вирішив переглянути макропрогнози для Міжнародного валютного фонду через тимчасове припинення переміщення вантажів через лінію розмежування на Донбасі. Нові дані НБУ перегляне у понеділок, 20 березня, йдеться в повідомленні фінансового регулятора на сторінці у Facebook.

«Україна знаходиться у програмі співробітництва з Міжнародним валютним фондом. Останній перебіг подій в країні потребує додаткового вивчення їх потенційного впливу на економіку та його врахування в макроекономічних прогнозах програми співпраці з Фондом», - йдеться в ньому.

Як повідомляють, Національний банк планує оновити макроекономічні прогнози з урахуванням ефекту торгової блокади з окремими районами Донецької і Луганської областей. З цією метою в понеділок, 20 березня, відбудеться позачергове засідання комітету НБУ з монетарної політики. Оновлені макропрогнози будуть надані МВФ.

Зазначається також, що діалог і технічні консультації з МВФ тривають.

Нагадаємо, сьогодні повідомлялося, що рада директорів Міжнародного валютного фонду відклала обговорення третього перегляду програми для України і виділення чергового кредитного траншу в сумі $1 млрд, запланованого на 20 березня.

У березні 2015 року МВФ відкрив чотирирічну програму EFF для України на суму 17 млрд доларів. Вона передбачала проведення щоквартального перегляду програми і виділення Києву в 2015 році чотирьох траншів, в 2016 році - ще чотирьох. Однак до теперішнього часу країна отримала лише три транші: перший на 5 млрд доларів у березні 2015 року, другий на 1,7 млрд в серпні 2015 року і третій на 1 млрд у вересні 2016 року.

Виділення четвертого траншу затягувалося через тривале узгодження реформ, які Україна повинна провести. Зокрема, серед зобов’язань для України пенсійна реформа і відкриття ринку землі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук