Мінфін прогнозує втрати близько ₴2 млрд податків через блокаду ОРДЛО, - ЗМІ

За даними Міністерства фінансів, прямі податкові втрати від блокади нібито будуть не надто значущими

За розрахунками Міністерства фінансів, втрата 40 підприємств окупованого Донбасу в результаті заборони на переміщення товарів через лінію розмежування позбавить український бюджет близько 2 млрд гривень податкових надходжень. Про це пише «Дзеркало тижня» з посиланням на джерело в міністерстві.

Автор вказує, що за оцінками Укрметалургпрому, припинення торгівлі з металургійними підприємствами на окупованих територіях спричинить втрату 1,6 млрд гривень податків.

«Джерело у Міністерстві фінансів повідомило, що за їхніми розрахунками, втрата 40 підприємств ОРДЛО обійдеться бюджету в суму близько 2 млрд гривень податкових надходжень. І ця цифра більше схожа на правду, ніж озвучені Гройсманом 32 млрд», – йдеться в статті.

За словами автора, експерти звернули увагу на те, що підприємства, які до останнього часу працювали на окупованих територіях під українською реєстрацією – це експортери, які не платили ПДВ, котрий утворює більшу частину податкових надходжень.

«Тобто прямі податкові втрати навряд чи будуть надто вже значущі. Набагато гірше, звичайно, із внесками до Пенсійного фонду і податком на доходи фізосіб — адже зарплати на великих підприємствах із чималими штатами платилися в основному офіційно», – пише «Дзеркало тижня».

Як раніше повідомляв ZAXID.NET, 15 березня на засіданні РНБО президент України Петро Порошенко запропонував Раді національної безпеки і оборони України тимчасово повністю припинити транспортне сполучення з окупованими територіями. Своє рішення голова держави обгрунтував так званою «націоналізацією» українських підприємств бойовиками «ЛНР» та «ДНР» на окупованих територіях, а також діями учасників торговельної блокади Донбасу.

Того ж дня Рада національної безпеки і оборони України прийняла рішення припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення. Однак, згідно з рішенням РНБО, перекриття транспортних шляхів в напрямку ОРДЛО не стосується гуманітарних вантажів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Останні новини
Залиште відгук