Порошенко просить РНБО повністю припинити транспортне сполучення з окупованими територіями
До теми
-
Які українські підприємства націоналізували в ОРДЛО.
Більшість «націоналізованих» компаній належать Рінату Ахметову ZAXID.NET - Терористи ДНР оприлюднили список «націоналізованих» ними підприємств ZAXID.NET
- Жодної торгівлі з захопленими в «ДНР» і «ЛНР» підприємствами бути не може, – Порошенко ZAXID.NET
Президент України Петро Порошенко пропонує Раді національної безпеки і оборони України тимчасово повністю припинити транспортне сполучення з окупованими територіями. Про це голова держави повідомив під час засідання Ради національної безпеки і оборони України, інформує прес-служба Адміністрації президента.
«Пропоную РНБО прийняти рішення про тимчасову повну зупинку транспортного, і не лише залізничного сполучення з окупованою територією. Воно діятиме доти, доки окупанти не повернуть під юрисдикцію України вкрадені українські підприємства», – заявив Петро Порошенко.
Виняток щодо переміщення вантажів буде зроблено лише для гуманітарних вантажів – українських та міжнародних гуманітарних організацій, ООН, Міжнародного комітету Червоного Хреста.
За словами голови держави, контролювати процес переміщення будуть добровольчі мобільні групи.
«Уряд вже передбачив створення мобільних контрольних груп. До них ми пропонуємо долучити громадськість. Чесні, порядні, несудимі і неозброєні люди, які хочуть боротися з контрабандою отримають цю можливість. В першу чергу, до таких груп слід залучати учасників бойових дій. І ці групи повинні забезпечувати ефективний контроль за дотриманням і виконанням рішення РНБО», – зазначив гарант.
Порошенко висловив надію, що в четвер Кабінет міністрів детально проаналізує економічний аспект ситуації.
«Наскільки сповільниться економічне зростання? Якими будуть втрати для бюджету? Які ризики для валютного курсу? Яка ситуація з енергетикою, тому що в цей раз тільки рання весна врятувала нас від віялових відключень електроенергії. І слід забезпечити перевірку сертифікатів походження товарів, відповідність їх нормам СОТ при імпорті товарів», – заявив він.
Як повідомляв ZAXID.NET, 1 березня, донецькі і луганські бойовики заявили, що підприємства під українською юрисдикцією, розташовані на тимчасово окупованій території Донбасу, переходять під «зовнішнє управління» бойовиків «ДНР» та «ЛНР». У Кремлі, звідки керують бойовиками на Донбасі, заявили, що не вважають так звану «націоналізацію» підприємств захопленням.
2 березня терористична організація «ДНР» опублікувала на своєму ресурсі список українських підприємств, на яких «введена тимчасова адміністрація» або які перейшли під їх управління. Згідно зі списком, до нього увійшло 43 підприємства.