МВФ відклав розгляд питання щодо нового валютного траншу Україні

Перед тим як повернутися до розгляду українського питання, в МВФ оцінять політичні події

З порядку денного засідань ради директорів Міжнародного валютного фонду зникло питання про виділення грошей Україні. Надання чергового траншу планувалося обговорити 20 березня. Про це повідомляє LB.ua.

Згодом МВФ розповсюдив повідомлення для преси, в якому йдеться про перенесення засідання. «Коротка відстрочка необхідна для оцінки розвитку подій за останній час і політичних заходів, що впливають на фінансовий сектор і більш широкі економічні перспективи», – сказано в ньому.

Як повідомила прес-служба Міністерства фінансів, Рада директорів МВФ перенесла на короткий строк запланований на понеділок розгляд питання про завершення третього перегляду Програми розширеного фінансування для України.

«Перенесення термінів проведення засідання викликане виключно потребою в уточненні розрахунків щодо економічних наслідків від заходів, застосованих Україною у відповідь на блокаду, та захоплення українських підприємств на непідконтрольних територіях, а також у зв’язку з визнанням російською стороною документів, виданих на цих територіях», - йдеться у повідомленні.

У березні 2015 року МВФ відкрив чотирирічну програму EFF для України на суму 17 млрд доларів. Вона передбачала проведення щоквартального перегляду програми і виділення Києву в 2015 році чотирьох траншів, в 2016 році - ще чотирьох. Однак до теперішнього часу країна отримала лише три транші: перший на 5 млрд доларів у березні 2015 року, другий на 1,7 млрд в серпні 2015 року і третій на 1 млрд у вересні 2016 року.

Виділення четвертого траншу затягувалося через тривале узгодження реформ, які Україна повинна провести. Зокрема, серед зобов’язань для України пенсійна реформа і відкриття ринку землі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук