Нова позика у €600 млн залежить від скасування заборони на експорт лісу, - представник ЄС

У ЄС розповіли, за яких умов дадуть Україні гроші

Україна має виконати ще низку умов перед тим як Євросоюз надасть їй третій транш у 600 млн євро, зокрема, дозволить експорт лісу-кругляка. Про це в інтерв’ю РБК-Україна заявив голова представництва Європейського Союзу в Україні Хьюг Мінгареллі.

За його словами, президент Європейської Комісії Юнкер кілька тижнів тому розмовляв про це з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом. Тоді він зазначив, що для українського уряду буде достатньо подати законопроект про скасування мораторію на експорт лісу-кругляка для того, щоб почати процес надання нового траншу.

«Такий проект № 6035 вже зареєстрований у Верховній Раді, і це дозволить Європейській Комісії розпочати внутрішній процес консультацій щодо надання зазначеного траншу. Позитивний результат можна очікувати протягом навіть не місяців, а тижнів», – пояснив Мінгареллі.

На його переконання, те, що проект було зареєстровано у Раді, вже достатньо для виділення другого траншу. Утім третій транш українці отримають саме тоді, коли мораторій таки знімуть.

«Це буде умовою для надання третього траншу. І в цьому випадку третій транш ніколи не буде надано», – наголосив голова представництва Європейського Союзу в Україні.

Він не назвав точної дати, коли саме Євросоюз надасть Україні третій транш, втім перелічив ще низку умов для держави. Зокрема, за словами Мінгареллі, між періодами виділення грошей повинна бути перерва мінімум три місяці.

«Для надання третього траншу є кілька умов, окремо в таких сферах, як боротьба з корупцією, державне управління, фіскальна політика, енергетика і юстиція, а також дерегуляція, середовище для ведення бізнесу і торгівлі, а також митниця. Всі ці умови обумовлені в двосторонньому Меморандумі взаєморозуміння, підписаному як Україною, так і ЄС в 2015 році. Їхнє виконання буде значним внеском у процес реформування України», – представник ЄС.

Нагадаємо, торік Мінгареллі заявляв, що для отримання чергового траншу макрофінансової допомоги від Європейського Союзу у 600 млн євро Україна повинна зняти заборону на експорт лісу-кругляка і забезпечити виплату соціальної допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Згодом у представництві Європейського Союзу в Україні наголосили,що заборона на експорт необробленої деревини, яка діє в Україні, не запобігає вирубці лісів, вона також не запобігає нелегальній лісозаготівлі чи контрабанді лісу, адже через цю заборону подібна незаконна діяльність стає ще прибутковішою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук